Bayrampaşa Ferroli Kombi Servisi 7/24 Yetkili Bölge Servisi
 


En yakın Bayrampaşa Ferroli Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp Mesajı Gönder

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67
0(212) 609 30 02

Bayrampaşa Ferroli Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Kombiler evlerin ısınmasını sağlayan icatlardır. Bakımı ve onarımı düzenli yapıldığında verimleri yükselir. Fakat kombi bakımı yapılmazsa eğer, randımanı düşecek ve ısıtmada sorunlar meydana gelecektir. Bayrampaşa Ferroli Kombi Yetkili Servisi kombilerin bakımını düzenli olarak yapabilen bir servistir.

Kombilerin bakımını yaptırmadan önce bilinmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu noktalar bilindiğinde, kombi kullanımı, bakımı ve avantajları da olumlu yönde artmaktadır. Bakımı yapılan kombiler, bakımı yapılmayan kombilere oranla çok daha fazla ısı tasarrufu sağlamaktadır. Yılda en az 2 defa kombi bakımı mutlaka Bayrampaşa Ferroli Kombi Servisi tarafından yapılmalıdır. Kış başında ve kış sonunda Bayrampaşa Ferroli Kombi Servisi tarafından yapılan kombi bakımları, bütün kış boyunca enerjiden tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Bayrampaşa Ferroli Kombi Yetkili Servisi: Kombi Açık Havada Konumlandırılmamalı

Kombinin konumlandırıldığı alan hem güvenliğiniz hem de evin ısınmasını sağlamak için oldukça önemlidir. Örneğin; kombilerin kolay alev alabilecek malzemelerin depolandığı yerlere, yatak odalarına, apartman merdiven boşluklarına ya da koridorlarına konumlandırılmaması gerekir. Bu gibi alanlara ek olarak, kombiler açık balkonlarda da konumlandırılamazlar. Fakat koruyucu kabin içerisine konumlandırmak şartıyla kombinize açık balkonda yer verebilirsiniz.

Kombilerin açık balkona yerleştirilmeme nedenleri hava koşullarından çabuk etkilenebilmeleridir. Koruyucu kabinsiz monte edilen kombiler; yağmur, soğuk gibi koşullar nedeniyle bozulabilir, evinizi ısıtmayabilir ya da daha önemlisi güvenliğinizi tehdit edebilir.

Bayrampaşa Ferroli Kombi Yetkili Servisi: Kombi Temizliğini Düzenli Olarak Yaptırmalısınız

Nasıl ki evinizi, küçük ev aletlerinizi, beyaz eşyanızı düzenli aralıklarla temizliyorsanız kombinizin de temizlenmesi gerekli. Kombi temizliği ya da kombi bakımı hem az enerji tüketerek ısınmanızı hem de güvenliğinizi sağlayan bir etken. Peki, her kış öncesi yaptırmanız gereken kombi bakımında takip edilmesi gereken adımlar nelerdir?

Kombi açıldığında peteklerinizin ne derecede ısındığı, suyun ne kadar sıcak aktığı kontrol edilir. Eğer kombiden değil, peteklerden kaynaklı (radyatörlerde hava olması, radyatörlerin çamurlanması gibi) bir sorun varsa radyatör temizliğinin de yapılması gerekir.

• Kombinin su sızdırıp sızdırmadığı kontrol edilir. • Kombinin içi açılıp tozları temizlenir. • Kombinin elektrik bağlantı noktaları kontrol edilir; kombinin çalışmasını aksatacak bir durum varsa giderilir. • Kombinin bacaları temizlenir. • Kombinin su basıncı kontrol ediliyor. Bar ayarı olarak da bilinen bu ayar, olması gereken dışında bir değere sahipse, ideal dereceye getirilir.

Bayrampaşa Ferroli Kombi Servisi: Kombi Basıncını Belirli Aralıklarla Kontrol Etmelisiniz

Bayrampaşa Ferroli Kombilerde su basıncını belirten gösterge analog ya da dijital olabilir. Kombilerde su basıncı “bar” olarak belirtilir. Kombilerin ideal basıncı 1,5 ila 2 bar arasındadır. Basıncın düşük olması kombinizin sıcak su oluşturmayarak hem evinizin ısınmamasına hem de musluklarınızdan sıcak su akmamasına neden olur. Yüksek su basıncı ise güvenliğinizi tehlikeye atabilir.

Bayrampaşa Ferroli Kombi Servisi: Kombiyi Kapatmak Yerine Düşük Isıda Kullanmalısınız

Soğuk havalarda yüksek derecede yanan kombiler fazla enerji tüketimi ile doğalgaz faturanızın yüksek gelmesine neden olurlar. Bu sebeple evde yokken kombinizi kapatmak ve eve geldiğinizde kombiyi yeniden açmak isteyebilirsiniz. Fakat bu enerji tüketiminizi daha çok artıracak bir durumdur. Bayrampaşa Ferroli Kombi Servisi, kombiyi gün içinde kapatmanızı önermemektedir.

Gündüz saatlerinde kombiyi kapadığınızda evin içerisindeki ısı zamanla kaybolur ve kombiyi yeniden açtığınızda daha fazla sıcaklık elde etmek için kombinizi yüksek ayarda açarsınız. Bu, kombinin daha çok enerji tüketmesine neden olur. Bunun yerine kombiyi gündüz saatlerinde en düşük sıcaklıkla çalıştırıp eve geldiğinizde sıcaklık ayarını yükselterek daha ekonomik bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu sayede hem kombiniz fazla enerji tüketmez hem de eviniz her daim sıcak olur.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.

Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN