Beşiktaş Ferroli Kombi Servisi 7/24 Yetkili Bölge Servisi
 


En yakın Beşiktaş Ferroli Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp Mesajı Gönder

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67
0(212) 609 30 02

Beşiktaş Ferroli Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Beşiktaş Ferroli Kombi Yetkili Servisi, kombilerin hem bakım hem de onarımını yapmaktadır. Kombiler, yakıt olarak doğalgaz kullanan ısınma cihazlarıdır. Kolay ulaşılabilirliği ve ekonomikliği nedeniyle doğalgaz ile çalışan kombiler oldukça tercih edilmektedir.

Kombi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Kombi seçiminde yapılacak hatalar tasarruf yapmak isterken zarara uğratabilirler. Doruk Kombi Servisi olarak bu yazımızda kombi alırken dikkat edilmesi gereken noktaları açıklamaya çalıştık.

Beşiktaş Ferroli Kombi Yetkili Servisi: Kombi Nedir?

Kombi modellerinin yaptığı iş doğalgaz kullanarak sıcak su üretmektir. Buraya kadar basit olan bu görev sıcak suyun evlerin ısıtılmasında ve banyo-bulaşık suyu gibi amaçlarla kullanılmasıyla çok büyük bir fayda sağlamaktadır.

Beşiktaş Ferroli Kombi Yetkili Servisi: Kullanım Şartları Nelerdir?

Kombilerde harcanan doğalgazın miktarını ayarlamak kullanıcının elindedir. Kullanıldığı alanın büyüklüğü, hava şartları gibi ölçütler dikkate alınarak kombilerin çalışma verimi ayarlanabilir. Kombiler sessiz çalıştıkları için ev içlerinde kullanılmalarında bir mahsur yoktur. Kombiler duvara asılabiliyor olmaları alandan tasarruf sağlaması açısından önemlidir.

Beşiktaş Ferroli Kombi Servisi: Banyo İçin Ek Parçaya İhtiyaç Var Mıdır?

Kombilerde üretilen sıcak su doğrudan banyoda kullanılabilir. Bunun için şofben, termosifon vb. yan bir ürün kullanmaya gerek kalmamaktadır.

Beşiktaş Ferroli Kombi Servisi: Zehirlenme Tehlikesi Var mıdır?

Kombilerde yanma tepkimeleri oluştuğu için zehirli gazlar oluşması olağandır. Bu gazın dışarı atılması en önemli ayrıntılardandır. Bir kombi bacasız kullanılamaz. Bacanın hangi özellikte olduğuna bağlı olarak kombi özelliği de değişmektedir. Eğer binanın standart baca yolu değil de pencere vb. alanlardan açılan yapay bacalar kullanılıyorsa hava akımı oluşturmak amacıyla bir fan kullanmak gerekmektedir. Bu tür kombilere hermetik kombi denir.

Beşiktaş Ferroli Kombi Servisi: Yoğuşmalı Kombi Nedir?

Adını sıklıkla duyduğumuz yoğuşmalı kombilerin çalışma mekanizması diğerleriyle aynı olmakla birlikte, dışarı atılan su buharının sıcaklığının da ısıtmaya harcanması ilkesine dayanır. Bilindiği gibi gaz halden sıvı hale geçen maddeler dışarı ısı vermektedir. Yoğuşma (yoğunlaşma) teknolojisi sayesinde dışarı atılan gaz halindeki su buharı yoğunlaştırılarak sıvı hale dönüştürülür. Bu da ilave bir ısının açığa çıkması, bu ısının da ısıtmaya kullanılması demektir. Böylelikle klasik kombilere oranla Yoğuşmalı kombiler daha yüksek verimle çalışarak tasarruf sağlarlar. Verim avantajı %14 - 19 arasındadır.

Beşiktaş Ferroli Kombi Servisi: Kombi Ateşleme Nasıl Olur?

Eski kombi modellerinde pilot alev denilen bir yöntem kullanılmıştır. Pilot alevi tüplü şofbenlerden hatırlayacağımız küçük bir alev sürekli yanmakta, olası ateşlemeler için hazırda beklemektedir. Bu yöntem az da olsa sürekli bir gaz harcaması gerekmektedir. Günümüzde üretilen kombi modellerinin hepsi elektronik ateşleme sistemiyle donatılmıştır. Bu sayede gerekli zamanda oluşturulan küçük bir kıvılcım ateşlemeyi sağlamaktadır.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.

Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN