En yakın Beşiktaş Ferroli Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67
0(212) 609 30 02

Beşiktaş Ferroli Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Beşiktaş Ferroli Kombi Yetkili Servisi, kombilerin hem bakım hem de onarımını yapmaktadır. Kombiler, yakıt olarak doğalgaz kullanan ısınma cihazlarıdır. Kolay ulaşılabilirliği ve ekonomikliği nedeniyle doğalgaz ile çalışan kombiler oldukça tercih edilmektedir.

Kombi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Kombi seçiminde yapılacak hatalar tasarruf yapmak isterken zarara uğratabilirler. Yetkili servis olarak bu yazımızda kombi alırken dikkat edilmesi gereken noktaları açıklamaya çalıştık.

Beşiktaş Ferroli Kombi Yetkili Servisi: Kombi Nedir?

Kombi modellerinin yaptığı iş doğalgaz kullanarak sıcak su üretmektir. Buraya kadar basit olan bu görev sıcak suyun evlerin ısıtılmasında ve banyo-bulaşık suyu gibi amaçlarla kullanılmasıyla çok büyük bir fayda sağlamaktadır.

Beşiktaş Ferroli Kombi Yetkili Servisi: Kullanım Şartları Nelerdir?

Kombilerde harcanan doğalgazın miktarını ayarlamak kullanıcının elindedir. Kullanıldığı alanın büyüklüğü, hava şartları gibi ölçütler dikkate alınarak kombilerin çalışma verimi ayarlanabilir. Kombiler sessiz çalıştıkları için ev içlerinde kullanılmalarında bir mahsur yoktur. Kombiler duvara asılabiliyor olmaları alandan tasarruf sağlaması açısından önemlidir.

Beşiktaş Ferroli Kombi Servisi: Banyo İçin Ek Parçaya İhtiyaç Var Mıdır?

Kombilerde üretilen sıcak su doğrudan banyoda kullanılabilir. Bunun için şofben, termosifon vb. yan bir ürün kullanmaya gerek kalmamaktadır.

Beşiktaş Ferroli Kombi Servisi: Zehirlenme Tehlikesi Var mıdır?

Kombilerde yanma tepkimeleri oluştuğu için zehirli gazlar oluşması olağandır. Bu gazın dışarı atılması en önemli ayrıntılardandır. Bir kombi bacasız kullanılamaz. Bacanın hangi özellikte olduğuna bağlı olarak kombi özelliği de değişmektedir. Eğer binanın standart baca yolu değil de pencere vb. alanlardan açılan yapay bacalar kullanılıyorsa hava akımı oluşturmak amacıyla bir fan kullanmak gerekmektedir. Bu tür kombilere hermetik kombi denir.

Beşiktaş Ferroli Kombi Servisi: Yoğuşmalı Kombi Nedir?

Adını sıklıkla duyduğumuz yoğuşmalı kombilerin çalışma mekanizması diğerleriyle aynı olmakla birlikte, dışarı atılan su buharının sıcaklığının da ısıtmaya harcanması ilkesine dayanır. Bilindiği gibi gaz halden sıvı hale geçen maddeler dışarı ısı vermektedir. Yoğuşma (yoğunlaşma) teknolojisi sayesinde dışarı atılan gaz halindeki su buharı yoğunlaştırılarak sıvı hale dönüştürülür. Bu da ilave bir ısının açığa çıkması, bu ısının da ısıtmaya kullanılması demektir. Böylelikle klasik kombilere oranla Yoğuşmalı kombiler daha yüksek verimle çalışarak tasarruf sağlarlar. Verim avantajı %14 - 19 arasındadır.

Beşiktaş Ferroli Kombi Servisi: Kombi Ateşleme Nasıl Olur?

Eski kombi modellerinde pilot alev denilen bir yöntem kullanılmıştır. Pilot alevi tüplü şofbenlerden hatırlayacağımız küçük bir alev sürekli yanmakta, olası ateşlemeler için hazırda beklemektedir. Bu yöntem az da olsa sürekli bir gaz harcaması gerekmektedir. Günümüzde üretilen kombi modellerinin hepsi elektronik ateşleme sistemiyle donatılmıştır. Bu sayede gerekli zamanda oluşturulan küçük bir kıvılcım ateşlemeyi sağlamaktadır.

Beşiktaş Kombi Servisi sektördeki tecrübesi ve bilgisiyle uzun yıllardır lider kombi servis firmalarından birisidir. Beşiktaş Kombi Servisi olarak, Abbasağa, Akatlar, Arnavutköy, Balmumcu, Bebek, Cihannüma, Dikilitaş, Etiler, Gayrettepe, Konaklar, Kuruçeşme, Kültür, Levazım, Levent, Mecidiye, Ortaköy, Muradiye, Nispetiye, Sinanpaşa, Türkali, Ulus, Vişnezade ve Yıldız mahallelerinde her marka ve modelde kombilere bakım ve onarım hizmeti veriyoruz.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.


Ferroli Kombi Arıza Kodları

Ferroli Kombi A01 Arıza Kodu: Kombide ateşleme gerçekleşmediğinden alev oluşmaz ve arıza kodu gösterilir.Servisimiz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ferroli Kombi A02 Arıza Kodu: Kombi ateşleme ve alevlenme düzeninin kötü olduğunu gösterden arıza kodudur.Birkaç sebebi olabilir, servisimiz ile irtibata geçiniz.

Ferroli Kombi A03 Arıza Kodu: Kombinizin eşanjör koruma sisteminden kaynaklanan arıza kodudur.Servisimiz ile irtibata geçilmelidir.

Ferroli Kombi F04 hata kodu : Kombinizin baca termostatı arızalı olduğunda ortaya çıkan arıza kodudur.Değişimi için servisimize başvurunuz.

Ferroli Kombi F05 hata kodu: Kombi prosestatı arızalandığında ortaya çıkan arıza kodudur.Servisimiz ile irtibata geçiniz.

Ferroli Kombi A06 hata kodu: Cihazınızın 4 dakikada 5 defa alev eksikliği oluşması sonucu ortaya çıkan arıza kodudur.

Ferroli Kombi F08 hata kodu: Eşanjör aşırı ısınması sonucu kombi gösterge panelinde çıkan arıza kodudur.Servisimizin müdahalesi gerekmektedir.

Ferroli Kombi F10 hata kodu: Kombi NTC kalorifer sensörü bozuk olmasından kaynaklanan arıza kodudur.Servisimiz değişimi ve tedariğini sağlamaktadır.

Ferroli Kombi F11 hata kodu: Kombi NTC su sensörü bozuk olmasından kaynaklanan arıza kodudur.Servisimiz değişimi ve tedariğini sağlamaktadır.

Ferroli Kombi F14 hata kodu: Cihaz NTC emniyet sensörü bozukolmasından kaynaklanan arıza kodudur.Servisimiz değişimi ve tedariğini sağlamaktadır.

Ferroli Kombi F34 hata kodu: Besleme gerilim arızasından kaynaklanan arıza kodudur.Servisimizin müdahalesi gerekmektedir.

Ferroli Kombi F35 hata kodu: Kombi Frekans arızası sonucu ortaya çıkan arıza kodudur.

Ferroli Kombi F37 hata kodu: Kombi veya Tesisat basıncı yetersiz olduğunda ortaya çıkan arıza kodudur.

Ferroli Kombi F39 hata kodu: Kombi Harici NTC sensörü bozuk olmasından kaynaklanan arıza kodudur.Servisimiz değişimini gerçekleştirmektedir.

Ferroli Kombi F40 hata kodu: Kombi Tesisat basıncı yüksek olduğunu gösteren arıza kodudur.Detaylı bilgi için servisimize başvurunuz.

Ferroli Kombi A41 hata kodu: Kombi Sensör koruması bağlı olmadığında orya çıkan arıza kodudur.Kontrol edilmelidir veya bilgi için servisimizi arayabilirsiniz.

Ferroli Kombi F42 hata kodu: İkili sensör okuma farkı nedeniyle koruma sonucu ortaya çıkan arıza kodudur.

Ferroli Kombi F43 hata kodu: Eşanjör koruması sonucu ortaya çıkan arıza kodudur.Detaylı bilgi için servisimiz ile irtibata geçiniz.

Ferroli Kombi F47 hata kodu: Kombi basınç sensörü koruması bağlı değil olduğunda ortaya çıkan arıza kodudur.

Ferroli Kombi F50 hata kodu: Moduleg bağlı değil olduğunda ortaya çıkan arıza kodudur

.

Beşiktaş Kombi Servisi Hizmet Noktaları

• Abbasağa Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Akatlar Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Arnavutköy Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Balmumcu Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Bebek Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Cihannüma Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Dikilitaş Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Etiler Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Gayrettepe Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Konaklar Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Kuruçeşme Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Kültür Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Levazım Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Levent Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Mecidiye Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Muradiye Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Nisbetiye Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Ortaköy Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Sinanpaşa Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Türkali Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Ulus Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Vişnezade Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi
• Yıldız Mahallesi Ferroli Kombi Yetkili Servisi