Airfel Kombi Arıza Kodları - Doruk Kombi Servisi

Airfel Kombi Arıza Kodları

Bayrampaşa Airfel Kombi Servisi

Bayrampaşa Airfel Kombi Servisi

Isıtma ve soğutma teknolojisi kombilerle beraber kullanıcılara onlarca kolaylık sağlıyor. Ancak her teknolojik ürün gibi kombiler de arızaya meyilli olabilirler. Bu yüzden müşterilerin de sahip oldukları kombilerin nasıl kullanılacağı ve arıza durumunda neler yapılması gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda sahip olduğunuz Airfel kombinizdeki arıza kodunun ne anlama geldiğini sizler için derledik.

Airfel Kombi Arıza Kodları
C20 – Kalorifer gidiş sensörü arıza kodu:
Kalorifer gidiş borusu üzerinde bulunan NTC sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.
C40 – Kalorifer dönüş sensörü uyarıs:
Kalorifer dönüş borusu üzerinde bulunan NTC sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir. Sıfırlama tuşu bu arıza kodu için işe yaramayabilir.
C28 – Baca gazı sensörü arıza kodu:
Baca gazı sensörünün arızalı olduğunu ve baca gazı sıcaklığını okuyamadığını gösteren hatadır. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.
C78 – Basınç sensörü hatası:
Basınç sensörünün arızalı olduğunu ve su basıncını okuyamadığını gösteren hatadır. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamayabilir.
C50 – Kullanım suyu sensörü arıza kodu:
Plakalı eşanjör üzerinde bulunan NTC sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.
C105 – Hava atma programı aktif:
Hava atma programının çalıştığını gösterir. Bu kodda anahtar işareti belirir ve bir süre sonra kendiliğinden normale döner.
C1 11 – Güvenlik sıcaklık seviyesi aşıldı:
Isı sensörleri üzerinden okunan değer limiti aşmışsa bu hata kodu verilir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve cihazın devreye girmesini bekleyiniz.
C1 10 – Limit termostat devrede:
Kalorifer gidiş suyunun 93°C olduğu veya aştığı durumlarda limit termostat emniyet açısından devreye girerek kombiyi kapatır ve bu arızayı verir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve kombinin devreye girmesini bekleyiniz.
C1 33 – Ateşleme hatası:
Brülörde alev oluşumunda veya kontrolünde sorun olduğunda anakart bu hatayı verir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve cihazın devreye girmesini bekleyiniz.
C1 17 – Su basıncı yüksek arıza kodu:
Kalorifer devresinde ki su basıncının yüksek olduğunu gösterir (2,5 bar ve yukarısı için). Kombinin suyunu LCD ekranda su basınç değeri 1.5 olana kadar boşaltın.
C1 18 – Su basıncı düşük:
Kalorifer devresinde ki su basıncının düşük olduğunu gösterir.
C1 54 – Kalorifer dönüş suyu sıcaklığı kalorifer gidişten yüksek arıza kodu:
Bu hata kodu geçicidir. Bir süre sonra kombi normal çalışmaya devam eder.
C1 29 – Fan arızası:
Fan çalışmaya başlamazsa bu hatayı verir.
C1 30 – Baca gazı güvenlik sıcaklığı aşıldı:
Baca gazı sıcaklığının 80-90°C olduğunu gösterir. Baca tıkandığında veya yoğuşma suyu giderinde bir tıkanma var ise bu hata oluşabilir.
C1 56 – Hatalı besleme voltajı arıza kodu:
Karta giden besleme voltajında bir sorun olduğunda bu hata verilir

Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN