Ayazağa Buderus Kombi Servisi - 0538 056 01 13 - Kombi Bakımı - Petek Temizleme

Ayazağa Buderus Kombi Servisi

Bebek Buderus Yetkili Servisi

Altunizade Buderus Kombi Servisi

Ayazağa Buderus Kombi Servisi kombilerin bakım ve onarımlarını yapar. Ayazağa Buderus Kombi Servisi kombilere teknik servis hizmeti verir. 

Kombi, hem ev ısınmasını hem de sıcak su ısınmasını sağlayan bir sitemdir. Kombi olarak adlandırılan cihazdan çıkan borular, petek denilen ve odaları ısıtmaya yarayan cihazlara geçerek ısınma işlemi gerçekleşir. Isıtma işlemi borulardan geçen sıcak su ile gerçekleşir. 

Her ısıtma sisteminin olduğu gibi kombilerinde bazı avantajları ve dezavantajları vardır. Kullanıcı için birçok kolaylık sağlayan bu cihazlar günümüzde özellikle büyük şehirlerde en çok tercih edilen ısınma sistemleridir. Ayazağa Buderus Yetkili Servisi kombi kurulumu ve bakımı yapmaktadır.

Ayazağa Buderus Kombinin Avantajları

 • Merkezi sistem ısıtma yönteminden farklı olarak her daire kendi ısı ayarını kendi belirler.
 • Evin tamamı ya da sadece belirli odalar da ısınma sağlanabilir.
 • Hem ısıtma hem de kullanma sıcak suyu temini aynı zamanda mümkündür.
 • Kullanılan yakıt temiz olduğundan atığı yoktur.
 • Gaz yakıtlı olduğundan yakıtı depolama derdi olmaz.

Ayazağa Buderus Yetkili Servisi: Kombi Dezavantajları

 • İlk yatırım maliyeti merkezi sistemlere göre daha pahalıdır.
 • Herkes aynı oranda kullanmadığından istenilen derecede ısınma sağlanamaz.
 • Ortak kullanım alanları (merdiven boşluğu, ana giriş holü gibi) ısıtılamaz.

Ayazağa Buderus Kombi Servisi: Kombi Çeşitleri

Her alanda olduğu gibi teknoloji kombi sektöründe de oldukça gelişmiş ve kendini yenileyen bir hale gelmiştir. Çeşitli özelliklerde ve donanımlara sahip farklı farklı Ayazağa Buderus kombi çeşitleri mevcuttur. Kombiler, pek çok farklı sınıfa ayrılsa da en çok kullanılan modeller üçe ayrılmaktadır. Bu üç farklı kombi çeşidi;

 • Bacalı
 • Hermetik
 • Yoğuşmalı kombidir.

Bacalı Kombiler: Bir bacaya bağlanan kombilerdir. Yanma esnasında gerekli oksijeni ortamdan alırlar ve yanma sonunda oluşan atık gazları, uygun bir baca vasıtasıyla dışarıya atarlar. Bu bacalar çelikten yapılmış olmalıdır ve sızdırmaz özelliğe sahip olması gerekmektedir. 

Hermetik Kombiler: En çok tercih edilen kombi çeşididir. Hermetik kombiler ise yanma için gerekli olan oksijeni dışarıdan alırlar ve yanma sonucunda oluşan yanma ürünleri de baca vasıtasıyla dışarıya atarlar. Hermetik kombiler kendi bacaları vasıtasıyla dış ortamdan hava alış verişini gerçekleştirdikleri için baca çıkışları dışarıda olmalıdır. 

Yoğuşmalı Kombi: Gaz hâlindeki bir maddenin çevresine ısı vererek sıvı hale dönüşmesi olayına Yoğuşma denir. Yoğuşmalı Kombi ile ilgili en büyük yanlış anlaşılma yoğuşmalı kombinin gazı iki defa yaktığının sanılmasıdır. Oysa kombiden çıkan su buharının eşanjörün etrafında döndürülmesiyle içindeki enerji alınır ve su hâline gelen buhar dışarı atılır. 

Ayazağa Buderus Kombi Servisi hermetik, bacalı ve yoğuşmalı bütün kombi modellerine hem bakım hem de onarım hizmeti sunmaktadır. Kombi kurulumu da verilen hizmetler arasındadır.

KOMBİ YETKİLİ SERVİSİ
TIKLA ARA
0538 056 01 13
0530 928 61 67