Bakırköy Baymak Kombi Servisi - 0538 056 01 13 - Yetkili Servis

Bakırköy Baymak Kombi Servisi

Çorlu Baymak Yetkili Servisi

Beylerbeyi Baymak Kombi Servisi

Bakırköy Baymak Kombi Yetkili Servisi kombilerin bakım ve onarımını yapan kombi servisidir. Kombiler çalışma prensibi olarak birbirleriyle aynıdır. Fakat çok küçük farklar ile birbirlerinden ayrılırlar. Bakırköy Baymak Kombi Yetkili Servisi, kombi türleri arasında farklı ayrıntıları kullanıcılarına belirterek mümkün olduğunca fazla tasarruf etmelerine yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Kombi seçerken dikkat edilmesi gereken konular, evin büyüklüğü, yalıtımı ve evin sahip olduğu cephe profilidir. Kombiler özellikle evin büyüklüğüne göre farklı özelliklerde kullanılması gereken cihazlardır. Evin metrekaresi büyüdükçe kombilerin özellikleri de değişmektedir. Küçük evlere hermetik kombiler önerilirken, büyük evlere yoğuşmalı kombiler önerilmektedir. Evin cephesi ve yalıtımı göz önüne alındığında ise evin soğuk olma durumuna bakılmalıdır. Eğer eviniz sürekli soğuk oluyorsa, Bakırköy Baymak Kombi Servisi ile görüşerek evinize uygun kombi modelini belirlemenizi öneririz.

Bakırköy Baymak Kombi Yetkili Servisi: Yoğuşmalı ve Hermetik Kombi Arasındaki Fark

İki farklı çeşit kombi türü vardır. Hermetik kombi ve yoğuşmalı kombi bu iki kombi çeşididir. Bu iki kombi arasında bazı farklar vardır. Bakırköy Baymak Kombi Servisi modellerinden olan Hermetik kombi ile yoğuşmalı kombi arasındaki farklardan biri kombide yanma işlemi gerçekleştikten sonra gazın içerisinde bulunan nem yoğunlaşarak çıkan buharlaşma ısısının kullanılabilmesi için içerisinde özel bir sistem bulunmasıdır. Bu sayede işlem sırasında kaybolan ısının bir kısmı tekrar yoğuşmalı kombiye aktarılmakta ve tekrar kullanılmaktadır.

Bakırköy Baymak Kombi Servisi: Yoğuşmalı ve Hermetik Kombi Çalışma Şekilleri

1 metreküp doğalgaz başına yaklaşık olarak 1.4 ile 1.8 arasındaki su kütlesi oluşmaktadır. Bakırköy Baymak Kombi Servisi, yoğuşmalı modellerde 1 kg su başına işlem sırasında açığa çıkan buharlaşma ısısı 541 kcal olduğunu belirtmektedir. Bu enerji uzmanlar tarafından gizli ısı olarak anılmaktadır. Hermetik kombilerde bu gizli ısı baca vasıtası ile dışarıya verilmekte ve bu ısıdan faydalanamamaktadır. Ancak yoğuşmalı kombiler baca sistemi ile dışarıya atılan gazların içerisindeki su buharında bulunan enerjiyi tekrar yanma bölmesine ulaştırarak daha güçlü bir ısı oluşumuna sebep olmaktadır. Bu ısı oluşumu özel olarak dizayn edilen kanatçık sistemlerine çarptırılarak tekrar tesisat sisteminde bulunan suya aktarılmaktadır. Bu şekilde dışarıya atılan gazların ısısından en iyi şekilde yararlanılarak iyi bir verim alınmaktadır.

Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN