Baxi Kombi Arıza Kodları - Doruk Kombi Servisi

Baxi Kombi Arıza Kodları

İstinye Baxi Kombi Servisi

İstinye Baxi Kombi Servisi

Kombilerin hayatımızda kısa sürede önemli bir yerde konuşlanmasını sağlayan en önemli etken şüphesiz tasarruflu olmasıdır. Hem ısıtma hem de soğutma teknolojilerini evimize sokan kombiler, maliyet olarak uygunlukları nedeniyle de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bu noktada kullanıcılara düşen görev ise sahip oldukları kombilerin nasıl kullanılacağını bilmek ve arıza kodlarından haberdar olup bilinçli tüketici konumda olmak. Bu yazımızda sizler için Baxi Kombi arıza kodlarını derledik.

Baxi Kombi Arıza Kodu
E01 – Kombiye gelen gaz miktarının yeterli olmadığını gösterir.Kombi anakartında veya gaz valfinde sorun olabilmektedir.
E02 – Kombi ısınma değerlerinin yüksek olduğunu gösterir.Sorun Limit termostatından kaynaklanıyor olabilir.
E03 – Eğer bu arıza kodunu görüyorsanız. Mekan sıcaklığını kontrol edip cihaza belirten baca sensöründe arıza olabilir.
E04 – Cihaz içindeki alevin oluşup oluşmadığını bildiren elektroddan kaynaklanmaktadır.Sorun gaz akışından ,iyonizasyon elektrodundan veya atık gaz sisteminden kaynaklanıyor olabilir.
E05 – Büyük olsılıkla ntc sensörünün sorunlu olduğunu göstemektedir.Bu arıza kodu gösterildiğinde peteklerden ısı verimi alınamaz.
E06 – Bu arıza kodu sıcak suyun gelmemesine yol açmaktadır. Büyük olasılıkla sıcak su sensörü arızalıdır ve değişmesi gerekmektedir.
E10 – Kombinizin su basıncı düştüğünde göstergede yanan arıza kodudur.Bu durumda kombinin altında bulunan doldurma musluğundan su basıncını arttırmanız gerekiyor.Hala kod yanıyorsa kombinize reset atınız.
E25 – Sorun üç yollu vanadan,eşanjörden,pompadan veya kalorifer filtrelerinden kaynaklanabilir.Maksimum sıcaklık anlamına gelen arıza kodudur.
E35 – Kombide ateşleme ve alev oluşumu olmadığını gösterden arıza kodududur.Cihaz sıcak su veya ısınma hizmetini veremez.
E80 – Genellikle cihaz anakartından kaynaklanan arıza kodudur.Değişmesi gerekmektedir.
E97 – Elektrik voltajının yeterli gelmediğini göstermektedir.Anakarttan veya daireye gelen elektrik voltajından kaynaklanabilir.
E98/99 – Cihazda elektronik anakart sorunu olduğunu göstereden arıza kodudur.

Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN