Bayrampaşa Arçelik Kombi Servisi - 0538 056 01 13 - Yetkili Servis

Bayrampaşa Arçelik Kombi Servisi

Marmaraereğlisi Arçelik Yetkili Servisi

Esenler Arçelik Kombi Servisi

Kombiler kış aylarının ev ısıtmasında vazgeçilmezi olan ürünlerdir. Bütün evin aynı anda ve eşit miktarda ısınmasını sağlar. Eşit olarak ısınan evlerde, elektrikli sobalar, doğal gaz sobaları ya da kömür sobalarında olduğu gibi bir odanın sıcak bir odanın soğuk olması gibi bir durum söz konusu değildir. Fakat kombi konusunda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bayrampaşa Arçelik Kombi Servisi tarafından kombilerin yılda en az 1 kez bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bakımı yapılmayan kombiler enerji ve ısı kaybına neden olabilir.

Bacalı, Hertmetik ve yoğuşmalı olarak 3 farklı çeşit kombi bulunmaktadır. Yoğuşmalı kombiler evin metrekaresi 120’yi geçtikten sonra kullanılmaktadır. Genellikle en sık kullanılan kombiler hermetik ve bacalı kombilerdir.

Bayrampaşa Arçelik Kombi Yetkili Servisi: Bacalı Tip Kombiler

Bacalı tip kombiler; yanma oluşumu için ortamda ki havayı kullanarak alev oluşumunu sağlamaktadır. Bacalı kombiler için bina ya da daire bacası olmak zorundadır. Duş sırasında kombinin bulunduğu ortam sürekli havalandırılmalıdır.

Bayrampaşa Arçelik Kombi Servisi: Hermetik Tip Kombiler

Hermetik tip kombiler; içerinde bulunan fan yardımı ile hava akışını sağlamaktadır. Hermetik kombilerin dışarıya uzanan bacaları bulunmaktadır. Bu baca yardımı ile hava akışını sağlamakta ve alev oluşumu için alması gereken havayı baca yardımı ile dışarıdan almaktadır. Hermetik kombiler günümüzde en çok kullanılan kombi türlerindendir.

Bayrampaşa Arçelik Kombi Servisi: Bacalı Kombi Ve Hermetik Kombi Arasındaki Farklar Nedir?

  • Hermetik kombi cihazlarda fan desteği bulunmaktadır. Bacalı cihazlarda bu sistem yoktur.
  • Bacalı kombilerde dışarı atılan hava kendi sıcaklığıyla yükselerek boru aracılığı ile atmosfere atılır.
  • Hermetik kombilerde ise kendi içerisinde mevcut egzozu sayesinde dışarı atılırken dıştaki boru aracılığı ile de yanma havası alınır.
  • Hermetik kombilerde ayrıyeten bacaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

Bayrampaşa Arçelik Kombi Servisi: Hangi Güçte Kombi Almalı?

120 metrekare bir daireyi ısıtmak için kombi güç değeri yaklaşık olarak 17-20 bin kcal/h ‘dir. Farklı güçlerde kombiler bulmak mümkündür. Bayrampaşa Arçelik Kombiyi alacağınız firmaya danışarak yaşadığınız alana en uygun güç değerini seçmelisiniz. 160 ile 250 metrekare büyüklüğündeki bir evi 26 bin kcal’lik kombiler ısıtabilir.

Bayrampaşa Arçelik Kombi Servisi Sürekli Çalıştırılmalı Mıdır?

Kullanıcılar bu konuda iki seçenek arasında tereddüt yaşamaktadır. Bayrampaşa Arçelik Kombilerini sadece belirli zamanlarda kullanıp sonra kapatmalılar mı; yoksa sürekli olarak açık tutmalılar? Geceleri kombiyi kapattığımızda oda sıcaklığı düşmekte, sabah aynı sıcaklığı yakalamak için kombiyi daha yüksek derecelerde çalıştırmak gereklidir. Uzmanlar yatarken kombi sıcaklığının düşürülmesi fakat kapatılmamasını tavsiye etmektedirler.

Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN