Fatih Buderus Kombi Servisi - 0538 056 01 13 - Yetkili Servis

Fatih Buderus Kombi Servisi

Bebek Buderus Yetkili Servisi

Beylerbeyi Buderus Kombi Servisi

Fatih Buderus Kombi Servisi, her daim kullandığınız kombilerin bakımını ve onarımını düzenli olarak yapmaktadır. Kombiler, düzenli bakımı yapıldığında en kullanışlı cihazlardır. Bulunduğu yerin tamamının ısınma ihtiyacını karşılar. Kombilerde çok karşılaşılan sorunlardan biri su basıncı düşmesi ya da normalden fazla yükselmesidir. Fatih Buderus Kombi Servisi olarak bu problemle ilgili sizin için hazırladığımız basit çözüm önerilerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fatih Buderus Kombi Servisi: Kombilerin Su Basıncı Neden Düşer? Kombi Su Basıncı Nasıl Ayarlanır?

Öncelikle, kombinizin su basıncının 2 ya da 3 ayda bir düşmesinin gayet normal olduğunu söyleyelim. Eğer kombi su basıncı bundan daha sık aralıklarla düşüyorsa yetkili servisi arayarak kombinizi kontrol ettirmeniz gerekir. “Kombi su basıncı neden düşer?” sorusunun farklı cevapları vardır:

Tesisatta bir kaçak olabilir ve bu kaçak, su kaybına neden olup kombi su basıncını düşürebilir. Kombi çalışmıyorken su basıncının düşmesinin nedeni, genleşme tankında azot gazının eksikliği olabilir. Yetkili servis tarafından tanka azot gazı eklenerek bu sorun çözülebilir. Tank delinmişse bu tankın değiştirilmesi gerekir.

Ana eşanjörün delik olması suyun buharlaşıp yok olmasına ve bu sebeple su basıncının düşmesine neden olabilir. Ana eşanjörün değişimi bu sorunun çözümü için zorunludur. Kombinin içindeki bağlantıların su kaçırması, su basıncının düşmesinin bir diğer nedenidir. Parça değişimi yapılarak bu problem çözülebilir.

Peki, kombi su basıncı nasıl arttırılır? Bu işlemi yapmak oldukça kolay olduğundan Fatih Buderus Kombi Servisi’ ne başvurmanıza gerek kalmadan kendinizde yapabilirsiniz. Kombinizin altında bulunan küçük vanayı (musluğu) çevirerek kombiye su ekleyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey, vanayı açtıktan sonra bar göstergesini kontrol etmek ve basıncın 2 barın üzerine çıkmasına izin vermemektir.

Fatih Buderus Kombi Servisi: Kombilerin Su Basıncı Neden Artar? Kombi Su Basıncı Nasıl Düşürülür?

Eğer kombinizin su basıncı 2 barın üzerindeyse bu basıncın fazla olduğu anlamına gelir. Yapmanız gereken su basıncının düşmesini sağlamaktır. Eğer, su basıncını düşürdükten sonra birkaç gün ya da hafta içerisinde basınç yeniden yükseliyorsa yetkili servise danışmalısınız. Peki, kombi su basıncı neden artar?

Kombinizin basıncını ayarlamak için su eklediğiniz sırada musluğu tam olarak kapatmamış olabilirsiniz ya da musluğunuz bozulmuş olabilir. Bu da kombinize ekstra su basmanıza neden olur ve kombi su basıncı artar.

Genleşme tankının içindeki azotun bitmesi kombi çalışırken su basıncının yükselmesine neden olur. Bu durumda kombiye azot basılarak bu sorun çözülebilir. Eşanjörün delinip tesisat suyunun şebeke suyuyla karışması kombi basıncının artmasının bir diğer nedenidir. Bu durumda kombi eşanjörünün değişimi yapılmalıdır. Kombi basıncını düşürmek için evinizdeki herhangi bir radyatörün havasını almalı ve ardından buradan su tahliyesine izin vermelisiniz. Fatih Buderus Kombi Servisi ihtiyacınız olduğu her an kombinizin bakımını ve onarımını gerçekleştirebilir.

Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN