Mecidiyeköy Baxi Kombi Servisi - 0538 056 01 13 - Yetkili Servis

Mecidiyeköy Baxi Kombi Servisi

İstinye Baxi Kombi Servisi

İstinye Baxi Kombi Servisi

Mecidiyeköy Baxi Kombi Servisi kombilerin onarımlarını gerçekleştirir. Kombiler evlerin ısınma ihtiyaçlarını karşılarlar. Kombiler sayesinde hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacı tek bir cihazdan sağlanabilmektedir. Son derece kullanışlı olan bu cihazları tercih ederken kullanıcıların aklında bazı sorular bulunmaktadır. Doruk Kombi Servisi olarak Mecidiyeköy Baxi Kombi Servisi hizmeti verdiğimiz alanlarda bazı soruları bu yazıda yanıtlıyoruz.

Mecidiyeköy Baxi Kombi Servisi: Kombiler Hangi Parçalardan Oluşmaktadır?

Kombiler tek bir cihaz içerisinde birçok parçadan oluşmaktadır. Bu parçalar; genleşme tankı, termostat, kontrol panosu ve pompadır. Cihazın içinde bulunması zorunlu bu parçaların haricinde kullanıcıların sağlığı ve güvenliği açısından gerekli emniyet ekipmanları da bulunmaktadır.

Mecidiyeköy Baxi Kombi Servisi: Kombi Kullanmak Avantajlı Mıdır?

Kombi kullanmak oldukça avantajlıdır. Kombi kullanan kullanıcılar kombilerin sağladığı konfordan oldukça memnundur. Kombilerin en temel avantajları şöyle sıralanabilir;

  • Sıcak su ve ısınma ihtiyacını tek cihazdan karşılarlar.
  • Ne kadar yakıt tüketirseniz o kadar ödersiniz.
  • Yaz ve kış fark etmeden hem mutfakta hem de banyoda sıcak su ihtiyacı karşılanır.
  • Bütün odalar aynı anda ve eşit olarak ısınır.
  • Su ve ısınma için farklı cihaz kullanımına gerek yoktur.

Mecidiyeköy Baxi Kombi Servisi: Kombiler Hangi Alanlar İçin Daha Uygundur?

İlk üretilen kombiler, daha çok küçük alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu nedenle eski tip cihazlar, küçük alanların kullanımına daha uygundur. Teknolojinin gelişip yeni özellikte cihazların üretilmesiyle kombiler, her alana uygun halde tasarlanmıştır. Hem büyük hem de küçük alanları rahatlıkla ısıtabilmektedirler.

Mecidiyeköy Baxi Kombi Servisi: Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • İlk olarak en uygun ürünü bulmak için araştırma yapılmalı.
  • Bayiler ve kombi kullanıcıları ile görüşülerek marka ve model hakkında bilgi alınmalı.
  • Servis ağı geniş bir marka tercih edilmeli.
  • Bina ve daire özellikleri öğrenilerek kombi tercihinde göz önünce bulundurulmalı.
  • İleride sağlık açısından bir problem yaşanmaması için TSE damgalı ürünler almaya tercih edilmeli.

Mecidiyeköy Baxi Kombi Servisi: Kombi Çeşitleri Nelerdir?

Kombiler ilk olarak çalışma prensiplerine göre ayrılmaktadırlar. Çalışma prensiplerine göre kombiler, bacalı, hermetik, yarı hermetik ve yoğuşmalı olarak 4 farklı gruba ayrılmaktadırlar. Kombilerin diğer ayrılma şekli ise ateşleme sistemine göre gerçekleşmektedir. Pilot ateşlemeli ya da elektronik ateşlemeli olarak 2 gruba ayrılmaktadır.

Mecidiyeköy Baxi Kombi Servisi: Kombilerin Farklı Özellikleri Nelerdir?

Kombiler zaten çeşitleri sebebi ile ve çalışma sistemleri sebebi ile birbirlerinden ayrılmaktadır. Yani bacalı bir kombi bina bacasına bağlanır. Dairede baca çıkışı varsa bağlantısı yapılabilir. Hermetik kombide bu koşul yoktur. Direk olarak borusu dışarı verilir ve fan ile temiz hava atık gaz akışını sağlar. Yoğuşmalı kombiler ise daha çok büyük dairelerde kullanılır. Bu özellikler zaten kombiler birbirinden ayırmaktadır.

Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN