Neva Kombi Arıza Kodları - 7/24 Yetkili Bölge Servisi

Neva Kombi Arıza Kodları

Kapaklı Demirdöküm Yetkili Servisi

Dikilitaş Demirdöküm Kombi Servisi

Teknoloji geliştikçe ev ve iş yerlerimizin yaşam kalitesi ve konforu artmıştır. Isınma ve sıcak suya hızlı ulaşım daha kolay bir hale gelmiştir. Teknolojiden zarar görmeden bu sistemleri daha verimli bir şekilde kullanmak için de kullanıcıların kombilerinin nasıl çalıştığını ve arıza durumlarını tespit etmeleri önemli bir durumdur. Bu yazımızda da kombi kullanıcıları için Neva marka kombilerin arıza kodlarının anlamlarını derledik.

Neva Kombi Arıza Kodları
Neva Kombi F1 Arıza Kodu:

Kombiniz aşırı ısındığı anlamına gelmektedir. Teknik servisimizi çağırarak sorunu çözebilirsiniz.

Neva Kombi F2 Arıza Kodu:

Sıcak su ntc arıza olarak adlandırılan arıza kodudur. Sıcak su sensöründe ya da sensör bağlantılarında kopma veya kısa devre olabilir. Servisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Neva Kombi F3 Arıza Kodu:

Kombinizde kalorifer gidiş suyu sensörünün arızalı olabileceğini, sensör boruları ya da bağlantısında arıza olduğunu bildiren koddur.

Servisimizi çağırarak bu sorunu çözdürebilirsiniz.

Neva Kombi F4 Arıza Kodu:

Kombinizin iyonizasyon ya da ateşleme sorunu vardır. Uzman yardımı almak için teknik servisimizle irtibata geçiniz.

Neva Kombi F5 Arıza Kodu:
Kombinizin hava akışında sorun olduğunu bildiren arıza kodudur. Farklı parçalarda sorun olabilir. Tam teşhis için servisimizi çağırın.

Neva Kombi F6 Arıza Kodu:

Kombinizin kalorifer dönüş suyunda NTC arızası, sensör bağlantılarında sorun ya da borularınız nemlenmiş olabilir. Cihaza müdahale etmeden teknik servisimizi çağırın.

Neva Kombi F7 Arıza Kodu:

Kombinizin gaz valfi besleme sorununu bildiren arıza kodudur. Cihaza müdahale etmeden servisimizle irtibata geçiniz.

Neva Kombi F8 Arıza Kodu:

Kombinizin kalorifer gidiş suyu sensör sıcaklığının 95°C üzerine çıktığını bildiren koddur. Kapatıp açtığınızda sorun devam ediyorsa servisimizi çağırın.

Neva Kombi F9 Arıza Kodu:

Kombi çalıştıktan sonra prosostatın kapalı olduğu belirten koddur. Anakart ile prosostat arasında sorun olabilir. Servisimizle irtibata geçiniz.

Neva Kombi F10 Arıza Kodu:

Kombinizin basıncıyla ilgili sorun olduğunu bildiren arıza kodudur. Söz konusu problemin çözümü için servisimizi çağırın

Neva Kombi F11 Arıza Kodu:

Kombinizin tesisat gidiş ve dönüş suyu sıcaklığı arasındaki ısı farkının 40°C civarında olduğunu bildirir. Vanalarınız açık ise kombiyi resetlemeyi deneyin. Sorun devam ediyorsa servisimizle irtibata geçiniz.

Neva Kombi F12 Arıza Kodu:

Kombinize iletilen elektrik voltajının düşün olmasından kaynaklanan arızadır. Sık yaşanan durumlarda regülatör kullanılması tavsiye edilir. Servisimizin müdahale etmesi gereken bir arıza kodudur.

Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN