Viessmann Kombi Arıza Kodları - 7/24 Yetkili Bölge Servisi

Viessmann Kombi Arıza Kodları

Viessmann Kombi Servisi

Beşiktaş Viessmann Kombi Servisi

Hayatımızı rahat ve konforlu hale getirmek için teknolojiden pek çok alanda yararlanıyoruz. Soğutma ve ısıtma sistemleri yani kombiler hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor. Fakat bu teknolojileri daha verimli ve kaliteli bir şekilde kullanmak için kullanıcıların da kombilerini tanımaları ve arıza kodlarının ne anlama geldiğini bilmeleri gerekiyor. Bu yazımızda, Viessmann kombi kullanıcıları için arıza kodlarının ne anlama geldiğini derledik.

Viessmann Kombi Arıza Kodları
Viessmann Kombi F2 Arıza Kodu:

Brülör hata verdiğini ve limit termostatın attığını bildiren koddur. Bu arızada tüketici müdahale edemez servisimizle irtibata geçmeniz gerekir.

Viessmann Kombi F2/F3 Arıza Kodu:
Bu arıza kodu brülör çalışır durumdayken cihazın alev almış olduğunu bildirir. Kombinizin ateşleme elektrotları veya iyonizasyonunun kontrol edilmesi gerekir. Sorunun çözümü için servisimizle iletişime geçmelisiniz.

Viessmann Kombi F4Arıza Kodu:
Bu kod ile kombinin ateşleme işlemini gerçekleştirdiği fakat alevi algılayamadığından sönme yapması ve cihazın durması anlamına gelir. Kombinin iyonlarında, gaz valfinde, ateşleme elektrotlarında ya da kartında arıza olabilir. Problemin tam teşhisi ve çözümü için servisimizi çağırabilirsiniz.

Viessmann Kombi F30 Arıza Kodu:
Peteklerinize ısı gitmesinde etkili olan NTC sensörününde hasar olduğunu bildiren arıza kodudur. Bu arızada kaloriferlerden ısı alınamayabilir. Servisimizle irtibata geçiniz.

Viessmann Kombi F38 Arıza Kodu:
Kaloriferlere ısı gitmesini sağlayan NTC sensöründe temassızlık olduğunu belirten arıza kodudur. Söz konusu temassızlık nedeniyle elektronik kart sensörü göremez ve bu nedenle de petekler ısınamaz. Arızanın giderilmesi için servisimizle irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Viessmann Kombi F51 Arıza Kodu:
Bu kod ile sıcak suyun gelmesinde etkili olan NTC sensörünün arızalandığı ya da kısa devre yaptığı bildirilir. Bu arızadan dolayı da kombiden sıcak su akmaz. Sorunun çözümü için servisimizi çağırabilirsiniz.

Viessmann Kombi B0/B8Arıza Kodu:
Bu arıza kodu ile baca sistemi ile alakalı olan kombinizin baca gazı sensöründe temassızlık olduğu ya da sensörün kısa devre yaptığını bildirilir. Bu arızada NTC sensörü elektronik kart tarafından algılanamıyor olabilir. Teşhisi ve arızanın giderilmesi konusunda servisimiz ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN