Esenler Viessmann Kombi Servisi 7/24 Yetkili Bölge Servisi
 


En yakın Esenler Viessmann Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp Mesajı Gönder

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67
0(212) 609 30 02

Esenler Viessmann Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Esenler Viessman Yetkili Servisi kombi cihazlarının bakımlarını yapar. Kombi cihazları uzun süreli kullanımda bakımlarının yapılmasının gerektiği cihazlardır. Esenler Viessman Yetkili Servisi gerekli bakımları gerçekleştirir.

Evler ve iş yerleri gibi ortamların ısıtmasında kullanılan en etkili cihazlardan birisi de kombilerdir. Kombiler kullanıldığı ortamların hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacını karşılarlar. Bu nedenle düzenli bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bakımları yapılmadığında kombiler kullanıcılarına bazı arızalar yaşatabilir. Esenler Viessman Servisi hizmeti veren Doruk Kombi Servisi kombilerin arıza durumunda onarımlarını da yapar. Peki ısınma ve sıcak su ihtiyacımızı karşılayan kombiler nasıl kullanılır?

Esenler Viessman Yetkili Servisi: Doğalgaz İle Çalışan Kombiler Nasıl Çalışır?

Doğalazlı kombiler, üzerinde düğme ve genellikle dijital kontrol panel bulunan kombilerdir. Bu panel ve düğmeler sayesinde yaz ve kış konumlarında farklı olarak çalışabilirler. Yaz ve kış konumu kombinin mevsime göre çalıştırılması gereken ideal sıcaklıkları gösterir. Kış konumunda kombiler, ortamın hem ısıtma hem desıcak su kullanımını sağlar. Yaz konumunda ise ısıtma sistemi devreye girmez kombinin sadece sıcak su ayarı kullanılır. Doğalgaz kombisinden tesisata verilen besleme suyun sıcaklığı petekli sistemlerde en fazla 70 °C, yerden ısıtmalı sistemlerde ise en fazla 55 °C olacak şekilde evin büyüklüğüne göre ayarlanmalıdır.

Esenler Viessman Yetkili Servisi: Doğalgaz İle Çalışan Kombi Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Doruk Kombi Servisi olarak, doğalgaz kombilerin kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli noktanın kombi tesisatında kullanılacak suyun basınç oranının 1 bar ile 1,5 bar basınç değeri arasında tutulması gerektiğini belirtmeliyiz. Bu nedenle kombiler ilk kurulduğunda haftada bir daha sonra ise ayda en az bir defa olmak üzere dijital ekran üzerinden ya da cihaz üzerinde durulan manometreden basınç durumu kontrol edilmelidir. Eğer manometrede gözüken basınç değerinin 1 barın altına düştüğü durumlarda kombinin su vanası açılarak kombiye su basılması gerekir. Kombiye su basılması içinse kombinin bekleme konumunda ve soğuk olması gerekir. Basınç değeri gereğinden düşük olursa tesisatta yeterince su bulunmadığı için sistem sağlıklı bir şekilde çalışamaz. Su basıncı fazla olduğunda ise kombinin genleşme tankı yeterince kullanamaz. Kombi vanasının açık bırakıldığı durumlarda su basıncı 3 barı geçtiğinde, kombideki emniyet ventili sayesinde fazla su kombiden tahliye edilir.

Esenler Viessman Servisi hizmeti veren Doruk Kombi Servisi kombilerin bu gibi durumlarda sorunları geçmiyorsa ve devam ediyorsa arıza onarım desteği vermektedir. Kombilerle ilgili herhangi bir durumda bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.

Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN