En yakın Etiler Viessmann Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67

Etiler Viessmann Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Etiler Viessman kombi servisi kombilerin bakım ve onarımını gerçekleştirmektedir. Kombiler evlerin ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan cihazlardır. Böylece birçok cihazın aksine aynı anda birden fazla işlevi yerine getirebilir. Bu nedenle de insan hayatına girdiği günden beri kombiler, günlük yaşamın merkezine oturmuşlardır. Etiler Viessman kombi servisi yaşamın merkezinde olan kombilerin her türlü ihtiyacını karşılamaktadır.

Kombiler hermetik, bacalı, yoğuşmalı ve konvansiyonel olarak dört farklı çeşitte ve özellikte üretilmektedir. 100 metrekarenin altındaki alanlarda hermetik ve bacalı kombiler tercih edilirken 100 metrekarenin üzerindeki alanlarda yoğuşmalı ve konvasiyonel kombiler kullanılmaktadır. Etiler Viessman kombi servisi olarak bu yazıda yoğuşmalı ve konvansiyonel kombilerin özellikleri ve farklarını açıklayacağız.

Etiler Viessman Kombi Yetkili Servisi: Yoğuşmalı Kombi Mi Yoksa Konvansiyonel Kombi Mi?

Yoğuşmalı kombi ve konvasiyonel kombinin çalışma prensipleri oldukça benzer; ancak yoğuşmalı cihazlarda kullanılan teknoloji, daha yüksek enerji verimliliği seviyelerine ulaşmayı sağladığı için son dönemde oldukça revaçta. Konvansiyonel kombiler, en kısa şekilde özetlemek gerekirse, ısıtma için kullandıkları enerjiyi atık halinde dışarı verirler. Yoğuşmalı kombiler yakılan gazı, sıvı hale dönüştürerek yoğunlaştırır. Böylece, atık gazların sahip olduğu sıcaklığı da ısınma için kullanır ve enerji tasarrufu sağlar.

Viessman kombi servisi yetkilerine göre yoğuşmalı kombilerin, uygun bir tesisat kurulumu ile kış aylarının en önemli gider kalemlerinden biri olan doğalgaz faturalarında azalma sağlayacaktır. Yapılan araştırmalar da, hava sıcaklığının ortalama 10 derece olduğu mevsimlerde, yoğuşmalı kombilerin konvansiyonel olanlara kıyasla %10 ila %20 verimlilik sağladığını gösteriyor. Etiler Viessman servisi, kombi satın alma kararını verirken üzerinde önemle durmamız gereken yaşam alanınızın sahip olduğu özellikler konusu bu seçimde de mutlaka değerlendirmesi gerektiğini belirtiyor. Nitekim 160-170 m2 ve üzerindeki alana sahip evlerde, sağlanacak yakıt tasarrufu ile nispeten pahalı olan yoğuşmalı kombilerin amortismanını 2 veya 3 yıl içerisinde sağlamak mümkün.

Etiler Viessman Kombi Servisi yetkililerinin önerisi daha küçük metrekareye sahip konutlar için, amorti etme süresinin çok daha uzun yıllara yayılacağını ve kombilerin standart ömürlerinin 10 ile 15 yıl arasında olduğunu da göz önünde bulundurulmaısnın gerektiğidir. Ayrıca, yoğuşmalı kombilerden maksimum verimi elde edebilmek için, evdeki kombi tesisatından kazan büyüklüğüne; radyatörlerin konumu ve uzunluklarına kadar birçok detayın uygun şekilde ve uzman kişiler tarafından tasarlanmış olması gerekiyor. Özetle, daha yüksek fiyatlı bir yoğuşmalı kombi alarak ileriye dönük bir yatırım yapmış ve her şekilde tasarruf etmiş olacaksınız; ancak evinizin büyüklüğü ve gelecek planlarınızı gözden geçirerek, daha uygun koşullarda satın alacağınız bir konvansiyonel kombi ile de mutlu olmanız mümkün.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.