En yakın Fatih Vaillant Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67
0(212) 609 30 02

Fatih Vaillant Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Fatih Vaillant Yetkili Servisi kombiler için gerekli olan bakımı yapar. Kombiler doğru seçim yapıldığında uzun süre kullanılabilen cihazlardır. Eğer kombi seçimi doğru yapılmazsa kullanıcılara bazı sorunlar çıkarabilirler. Fatih Vaillant Yetkili Servisi arıza durumunda kombilerin onarımlarını da yapar.

Fatih Vaillant Servisi hizmeti veren yetkili servis olarak doğru kombi seçmek için öncelikle kombi hakkında bilgi sahibi olmanız gerektiğinin altını çizmeliyiz. Kombiler farklı çeşitlere göre sınıflanıyor. Kombi sınıflaması gaz kullanımına göre yapılmaktadır. Bu çeşitler; yoğuşmalı ve konvansiyonel kombi olarak gerçekleştirilmektedir.

Fatih Vaillant Yetkili Servisi: Yoğuşmalı ve Konvansiyonel Kombi Özellikleri

Konvansiyonel kombiler, gazı yakıp enerjiye çeviriyor ve atık gazı bacadan atıyor. Fakat bu aşamada, atılan atık gazın içerisinde olan su buharındaki sıcaklık da kombiden çıkmış oluyor. Oysaki yoğuşmalı kombiler, teknolojileri sayesinde, bu buharını su haline getirerek radyatörlere aktarıyor. Yani yakıttan maksimum yarar sağlayan yoğuşmalı kombilerin son yıllarda bu kadar adını duymamıza şaşırmamak gerekiyor. Yoğuşmalı kombilerin tasarruf etmenize yardımcı olmasının yanında doğayı daha çok koruduğunu belirtmekte de fayda var.

Fatih Vaillant Yetkili Servisi: Hava Alma Atma Durumuna Göre Kombiler

Bu kombiler; bacalı kombiler ve hermetik kombiler olmak üzere ikiye ayrılıyor. Hermetik kombilerin içerisinde bulunan fan sayesinde atık gazı kolaylıkla atması fakat bacalı kombilerde bu sistemin bulunmaması iki tip arasındaki en büyük farklardan biri olarak kabul ediliyor. Bacalı kombiler havayı bulundukları ortamdan, hermetik kombiler ise küçük bir çıkış sayesinde dışarıdan alıyor. Bacalarda oluşacak bir tıkanıklık ise bacalı kombiler nedeniyle bireylerin zarar görmesine neden olabiliyor. Her evde kolaylıkla kullanılabilmesi ve daha güvenli olması nedeniyle hermetik kombiler daha çok tercih ediliyor.

Fatih Vaillant Yetkili Servisi: Kombi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kombi seçerken dikkat edilecek hususlar arasında kombi kullanacağınız alanın metrekaresi, izolasyonu ve evin ya da ofisin bulunduğu yön yer alıyor. Bu unsurlar ışığında kombi kapasitesini bulup size en uygun kombiyi seçebiliyorsunuz.

Kapasite: Kombiler kapasitelerine göre 20.000 kcal/h, 26.000kcal/h ve 30.000 kcal/h olarak ayrılıyor. Bu sınıflandırmanın yanı sıra kombi markalarının sunduğu ara kapasiteler de bulunuyor. Kombinin sunduğu bu kapasiteler, almak istediğiniz kombinin evi ya da ofisi ısıtmada yeterli kuvvete sahip olup olmadığını belirtiyor. Bu sayede alanın ihtiyacından fazla kapasiteli kombi seçmiyor ve enerji tüketimini artırmamış oluyorsunuz.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.


Vaillant Kombi Arıza Kodları

Arıza Kodu F00: Kalorifer Devresi Gidiş Suyu Sıcaklık Sensör Arızası: Vaillant kombi gidiş suyu sıcaklık sensöründe sorun zaman kombi ekranında F00 arıza kodu görülür. Sensör kabloların kopma, kısa devre yada sensör borularında nem olduğu zaman ekranda F00 hata kodu görülür. Arızanın kesin çözümü için servisi aramalısınız.

Arıza Kodu F01: Kalorifer Devresi Dönüş Suyu Sıcaklık Sensör Arızası Kalorifer devresi dönüş suyu sıcaklık sensöründe arıza olduğu zaman Vaillant kombi ekranında F01 arıza kodu görülür. Bu gibi durumlarda sensör arızası, sensör kablolarında kopukluk, kısa devre olabilir. Kesin çözüm için servisi arayın.

Arıza Kodu F10: Kalorifer Gidiş Suyu Sıcaklık Sensöründe Kısa Devre Gidiş suyu sıcaklık sensörü kablolarında kısa devre olduğunu bildiren arıza kodudur. Bu arıza ekranda görüldüğünde kombiyi resetleyin arıza devam ederse servisi arıyın.

Arıza Kodu F11: Kalorife Dönüş Suyu Sıcaklık Sensöründe Sısa Sevre Olabilir Dönüş suyu sıcaklık sensörü kablolarında kısa devre, kopma meydana geldiği zaman Vai,llant kombi ekranında F11 arıza kodu ile size durumu bildirir bildirir. Vaillant kombi resetleme işlemizden sonra arıza devam ederse servisi arayın.

Arıza Kodu F20: Aşırı Isnma Arızası Vaillant kombi devirdaim (sirkülasyon) sorunu olduğu zaman ekranda F20 arıza kodu görülür. Bu arıza kodu ekranda görülürse cihazın altında bulunan kalorifer vanalarının ve petek vanalarının açık konumda olduğundan emin olun. Daha sonra x işareti olan düğmeye basılı tutarak resetleme işlemini yapın. Arıza devam ederse Vaillant kombi sirkülasyon, devirdaim pompası arızalanmış yada sıkışmış olabilir. Üç yollu tamir takımı ve step motor arızalı olabilir. Kalorifer petekleri kirden tıkalı olabilir. Kesin çözüm için servisi arayın.

Arıza Kodu F22, F23, F24: Kalorifer Devresi Su Basıncı Sorunu (sistemde su yok veya susuz çalışma) Kalorifer devresindeki su basınç değeri düşük olduğu zaman Vaillant kombi F22, 23, 24 arıza kodları görülür. Kalorifer devresindeki su basınç değeri düşükse eğer kombinin sağ altında bulunan su dolum musluğunu açarak su basıncını 1,5 bar seviyesine gelene kadar su basın. Arıza devam ederse basınç sensöründe, sirkülasyon pompasında arıza olabilir. Servisi aramalısınız.

Arıza Kodu F25: Atık Gaz Sıcaklığı Yüksek Bu arıza kodu görülürse baca ek yerlerini kontrol edin arıza devam ederse servisi arayın.

Arıza Kodu F26: Elektrik Şebekesi Düşük Voltaj Sorunu Elektrik şebekesindeki voltaj akımı düşük olduğu zaman Vaillant kombi ekranıonda F26 arıza kodu görülür. Şebeke voltajı dşük olabilir regletör takılması gerekir. Şebeke akımı düşük değilse anakart arızalanmış olabilir. Sorunun giderilmesi için servisiaramalısınız.

Arıza Kodu F27: Yalancı Alev Kombide sahte alev yandığını belirtir. Sırasıyla iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde yada elektronik anakart arızalanmış olabilir. Çözüm için servisi aramalısınız.

Arıza Kodu F28: Başarısız Ateşleme Arızası Vaillant kombi başarılı alev oluşumu yapamadığı zaman kombi ekranında F28 arıza kodu görülür. Öncelikle daire yada ofis gaz girişlerini kontrol edin ve vanaların açık olduğundan emin olun. Vanalar açık konumunda olduktan sonra resetleme işlemini yapın. Arızada yine düzelme olmaz ise Vaillant kombinin sırasıyla anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrodu arızalı olabilir. Arızanın giderilmesi için servisi aramalısınız.

Arıza Kodu F29: İyonizasyon Arızası Ateşleme işlemi sonrası alev oluşumu gerçekleşmediği zaman F29 arıza kodu ekranda görülür. Bu arıza kodu F28 ile aynı anlama gelmektedir. 3 resetleme işleminden sonra sorun düzelmiyorsa mutlaka servisi aramalı ve yardım almalısınız. Vaillant kombi gaz vailfi iyonizasyon çubukları veya elektronik anakart arızalanmış olabilir

Arıza Kodu F32: Hava Basınç Arızası Vaillant kombi ekranında F32 arıza kodu görüldüğü zaman kombi çalışmaz. Resetleme işleminden sonra arızanın devam etmesi halinde kesin çözüm için servisi aramalısınız. Fan motoru arızalı, soketleri kopmuş olabilir, elektronik anakart arızalı olabilir, prosestat, hava akış anahtarı arızalı olabilir.

Arıza Kodu F49: Düşük Voltaj Arızası F49 arıza kodu düşük yada yüksek gelen elektrik voltaj sebebi ile Vaillant kombi ekranında görülür. Öncelikle bu arıza kodunun kesin çözümü kombi reglatörü taktırmaktır. Biraz bekleyin sorun devam ederse servisi arayın. Elektronik anakart voltaj sebebi ile arızalanmış olabilir.

Arıza Kodu F61: Gaz Valfi Kumanda Hatası Gaz valfi elektrik kablolarında sorun olabilir, gaz valfi veya elektronik anakart arızalı olabilir. Resetleme sonrasında arıza devam ederse F61 arıza kodunun kesin çözümü için kombi servisi aramalısınız.

Arıza Kodu F62: Gaz Valfi kapanmasında Rötar Gaz valfi kapanması gereken süreden geç kapandığını belirten arıza, hata kodu. Bu arıza sonucunda gaz valfi arızalı olabilir, elektronik kartta sorun olabilir. Servisi aramalısınız.

Arıza Kodu F63: EEPROM Hatası Elektronik kart sorunu olarak bilgilendiren arıza, hata kodu. Restleme sonrası arıxa devam ederse servisi arayın.

Arıza Kodu F64: Elektronik Ntc Arızası Kalorifer devresi gidiş ya da dönüş suyu ntc hatası olduğunu belirten arıza kodu. Resetleme sonrası arıza devam ederse servisi aramalısınız. Sensör arızası yada sensör kablolarında kopma meydana gelmiş olabilir.

Arıza Kodu F65: Elektronik Anakartta Aşırı Isınma Hatası Aşırı yüklenmeden sebep anakartta ısınma olduğu anlamına gelen arıza kodu. Biraz bekleyin kombiyi resetleyin arıza devam ederse servisi arayın.

Arıza Kodu F67: Elektronik Alev Sorunu Beklenmeyen alev sinyali alındığı anlamıda gelir. Elektronik anakartta sorun olabilir. Vaillant Servisi aramalısınız.

Arıza Kodu F68: Dengesiz Alev Sinyali Bu arıza kodunda gaz valfinde, iyonizasyon elektrodunda, elektronik kartta sorun olabilir. Yoğuşma suyu gideri tıkalı olabilir. Kesin çözüm için servisi aramalısınız.

Arıza Kodu F70: Geçersiz Cihaz Kodu Elektronik kart ile ekran kartı değişimi yapıldı ise cihaz yeniden kodlanmalı. Yanlış kodlama yapılmış olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için servisi aramalısınız.

Arıza Kodu F71: Kalorifer Gidiş Suyu Sıcaklık Sensörü Arızası Kalorife devresi gidiş suyu sıcaklık sensörünün sabit bir değer bildirdiğini belirten arıza kodu. F71 arıza kodu görüldüğü zaman gidiş suyu sıcaklık sensörü arızalı olabilir, kablolarda kopma olabilir yada gidiş suyu borusuna doğru şekilde dayanmıyor olabilir. Servisi aramalısınız.

Arıza Kodu F73: Kalorifer Hattı Düşük Su Basıncı Su basınç seviyesi 1,5 bar olmalı. Su basıncı 1,5 bar seviyesinde iken arıza devam ederse servisi aramalısınız. Basınç sensöründe arıza meydana gelmiş olabilir.

Arıza Kodu F74: Kalorifer Devresi Su Basıncı Yüksek Su basınç seviyesi 2 bar seviyesini geçerse bu arıza kodu ekranda görülür. Kalorifer su basıncını 1,5 bar seviyesine getirin.

Arıza Kodu F75: Pompa, Devirdaim, Sirkilasyon Sorunu Kalorifer su basınç seviyesi düşük ise su basma işlemi uygulayın. Arıza devam ederse pompa arızalanmış yada sıkışmış olabilir. Kalorifer tesisatı hava yapmış olabilir. Kalorifer vanalarının kontrol edin açık konumunda olacak şekilde ayarlayın kombiyi resetledikten sonra arıza devam ederse servisi arayın.

Arıza Kodu F77: Yoğuşma Suyu Pompa Arızası Atık gaz klapesi geri bildirimi olamadığında yada yoğuşma suyu pompası bozuk olabileceğini belirten arıza kodu. F77 arıza kodu Vaillant kombi ekranında görülünce müdahalede bulunmadan servisi aramalısınız.

Arıza Kodu F78: Harici reglerde sıcak su çıkış sensörü kesintisi Kullanım suyu sensörünün köprülenmediğini belirten arıza kodu. Teknik olarak cihaza müdahalede bulunmadan servisi aramalısınız.

Arıza Kodu F83: Gidiş yada dönüş suyu sıcaklık sensörü sıcaklık değişimi sorunu Kalorifer tesisat vanalarını, kombi alt vanalarını kontrol edin açık konumuna. Resetleme sonrası arıza devam ederse servisi arayın.

Arıza Kodu F84: Kalorifer Gidiş Dönüş suyu sıcaklık sensörü sıcaklık farkı Kalorifer devresi gidiş, dönüş suyu sıcaklık sensörünün farklı değerler bildirdiği anlamına gelen arıza kodu. Sensörler birbirine karışmış ya da doğru şekilde monte edilmemiş olabilir. Tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

Arıza Kodu F85 Gidiş ya da dönüş suyu sıcaklık sensörü yanlış monte edildi. Kalorifer gidiş ya da dönüş suyu sıcaklık sensörünün aynı boruya ya da yanlış boruya monte edildiğini belirtir. Kesin çözüm için servisi aramalısınız.

Fatih Kombi Servisi Hizmet Noktaları

•Aksaray Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Akşemsettin Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•AlemdarAli Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Kuşçu Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Atikali Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Ayvansaray Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Balabanağa Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Balat Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Beyazıt Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Binbirdirek Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Cankurtaran Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Cerrahpaşa Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Cibali Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Demirtaş Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Derviş Ali Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Eminsinan Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Hacıkadın Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Hasekisultan Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Hırka-i Şerif Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Hobyar Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Hoca Gıyasettin Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Hocapaşa Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•İskenderpaşa Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Kalenderhane Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Karagümrük Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Katip Kasım Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Kemalpaşa Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Küçükayasofya Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Kocamustafapaşa Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Mercan Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Mesihpaşa Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Mevlanakapı Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Mimar Hayrettin Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Mimar Kemalettin Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Mollafenari Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Mollagürani Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Mollahüsrev Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Muhsinehatun Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Nişanca Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Rüstempaşa Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Saraçishak Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Sarıdemir Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Seyyid Ömer Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Silivrikapı Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Sultanahmet Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Sururi Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Süleymaniye Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Sümbülefendi Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Şehremini Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Şehsuvarbey Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Tahtakale Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Tayahatun Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Topkapı Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Yavuzsinan Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Yavuz Sultan Selim Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Yedikule Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi
•Zeyrek Mahallesi Vaillant Kombi Yetkili Servisi