Fatih Vaillant Kombi Servisi 7/24 Yetkili Bölge Servisi
 


En yakın Fatih Vaillant Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp Mesajı Gönder

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67

Fatih Vaillant Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Fatih Vaillant Yetkili Servisi kombiler için gerekli olan bakımı yapar. Kombiler doğru seçim yapıldığında uzun süre kullanılabilen cihazlardır. Eğer kombi seçimi doğru yapılmazsa kullanıcılara bazı sorunlar çıkarabilirler. Fatih Vaillant Yetkili Servisi arıza durumunda kombilerin onarımlarını da yapar.

Fatih Vaillant Servisi hizmeti veren Doruk Kombi Servisi olarak doğru kombi seçmek için öncelikle kombi hakkında bilgi sahibi olmanız gerektiğinin altını çizmeliyiz. Kombiler farklı çeşitlere göre sınıflanıyor. Kombi sınıflaması gaz kullanımına göre yapılmaktadır. Bu çeşitler; yoğuşmalı ve konvansiyonel kombi olarak gerçekleştirilmektedir.

Fatih Vaillant Yetkili Servisi: Yoğuşmalı ve Konvansiyonel Kombi Özellikleri

Konvansiyonel kombiler, gazı yakıp enerjiye çeviriyor ve atık gazı bacadan atıyor. Fakat bu aşamada, atılan atık gazın içerisinde olan su buharındaki sıcaklık da kombiden çıkmış oluyor. Oysaki yoğuşmalı kombiler, teknolojileri sayesinde, bu buharını su haline getirerek radyatörlere aktarıyor. Yani yakıttan maksimum yarar sağlayan yoğuşmalı kombilerin son yıllarda bu kadar adını duymamıza şaşırmamak gerekiyor. Yoğuşmalı kombilerin tasarruf etmenize yardımcı olmasının yanında doğayı daha çok koruduğunu belirtmekte de fayda var.

Fatih Vaillant Yetkili Servisi: Hava Alma Atma Durumuna Göre Kombiler

Bu kombiler; bacalı kombiler ve hermetik kombiler olmak üzere ikiye ayrılıyor. Hermetik kombilerin içerisinde bulunan fan sayesinde atık gazı kolaylıkla atması fakat bacalı kombilerde bu sistemin bulunmaması iki tip arasındaki en büyük farklardan biri olarak kabul ediliyor. Bacalı kombiler havayı bulundukları ortamdan, hermetik kombiler ise küçük bir çıkış sayesinde dışarıdan alıyor. Bacalarda oluşacak bir tıkanıklık ise bacalı kombiler nedeniyle bireylerin zarar görmesine neden olabiliyor. Her evde kolaylıkla kullanılabilmesi ve daha güvenli olması nedeniyle hermetik kombiler daha çok tercih ediliyor.

Fatih Vaillant Yetkili Servisi: Kombi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kombi seçerken dikkat edilecek hususlar arasında kombi kullanacağınız alanın metrekaresi, izolasyonu ve evin ya da ofisin bulunduğu yön yer alıyor. Bu unsurlar ışığında kombi kapasitesini bulup size en uygun kombiyi seçebiliyorsunuz.

Kapasite: Kombiler kapasitelerine göre 20.000 kcal/h, 26.000kcal/h ve 30.000 kcal/h olarak ayrılıyor. Bu sınıflandırmanın yanı sıra kombi markalarının sunduğu ara kapasiteler de bulunuyor. Kombinin sunduğu bu kapasiteler, almak istediğiniz kombinin evi ya da ofisi ısıtmada yeterli kuvvete sahip olup olmadığını belirtiyor. Bu sayede alanın ihtiyacından fazla kapasiteli kombi seçmiyor ve enerji tüketimini artırmamış oluyorsunuz.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.

Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN