Hizmetlerimiz - 0538 056 01 13

Hizmetlerimiz


0850 466 61 67​⁠​

kombi bakımı

Kombi Bakımı ve Tamiri

Günlük hayatta hem ısınmak için hem de sıcak su ihtiyacımızı karşılamak için kullandığımız kombilerin bakımı son derece önemli. Satın alınan kombilerin uzun ömürlü olması ve kaliteli hizmet vermesinin yolu yılda bir kez bakımının yapılmasından geçiyor. Bu noktada Doruk Kombi Servisi sizlere hizmet vermektedir. Eviniz için satın aldığınız kombiler; DemirDöküm, Vaillant, Ferroli, Baymak, Bosch, Alarko-Carrier, ECA, Ariston, Protherm, Arçelik, Baykan, Airfel, Baxi, Lambert gibi önde gelen ve kaliteli markaların ürünleri olsa bile yılda bir defa olmak üzere bakım görmelidirler. Kombi bakımının düzenli olarak yapılması, ürününüzü uzun zaman aktif biçimde kullanmanıza yardımcı olur.

Bilgi Alın
petek tesisat temizliği

Petek Tesisat Temizliği

Ev, iş yeri, okul ve hayatın hemen her yerde kullanılan kombi peteklerinin uzun ömürlü olması için tesisat temizliği ve bakımı özenle yapılmalıdır. Peki kombi petek temizliği yaparken nelere dikkat etmeliyiz. Petek tesisat temizliği, tasarruf etmenizde büyük bir etkendir. Sağlıklı olarak ısınmanızı sağlayan ve periyodik olarak yılda 1 defa yaptırmanızın yararlı olacağı bir uygulamadır. Yüksek gelen doğal gaz faturalarına rağmen ısınamadığınızı hissediyorsanız, soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olan kombi ve kaloriferin yeterince ısı vermesini istiyorsanız, kombi petek temizliğini ihmal etmemeniz gerekir. Petekler zamanla kireçlenmeye, içlerinde tortular biriktirmeye başlar bu da kalorifer peteklerinin kanallarının tıkanmasına ve boruda çap daralmalarına neden olup zamanla ısı kaybına yol açar ve tesisat temizliğini bir nevi zorunlu kılar. Bu noktada ihtiyaç duyacağınız profesyonel ekip yardımı için Doruk Kombi Servisi sizlere hizmet vermektedir.

Bilgi Alın
oda termostatı

Oda Termostatı

Kısaca bir tanım yapacak olursak; kombili evlerde oda sıcaklığını kontrol ederek, kombinin çalışma düzenini ayarlayan alete oda termostatı denir. Çalışma prensibine göre oda termostatı çeşitleri ise on-off ve modülasyonlu olmak üzere 2 tiptedir. Eğer kombinize bir oda termostatı bağlatırsanız, kombinizin su sıcaklığını değiştirmeden, yaşama alanınızın sıcaklığını, oda termostatı aracılığıyla kombi ve dış ortam sıcaklığından bağımsız olarak kontrol edebilecek ve 0,5ºC hassasiyetle sabit tutarak konforlu bir sıcaklık elde ederken, aynı zamanda oda termostatı aracılığıyla yakıttan %30 tasarruf etmiş olursunuz. Kısacası oda termostatı; kombinizin olmazsa olmaz ayrılmaz bir parçası olup, sadece yakıt tasarrufu sağlamakla kalmaz, yaşadığınız ortamdaki sıcaklık dalgalanmalarına engel olarak daha konforlu ve ekonomik ısınmanızı sağlar. Kombinizin oda termostatı dahil her türlü bakım, servis ve tamir işlerinde Doruk Kombi Servisi sizlere hizmet vermektedir.

Bilgi Alın
kombi regulatoru

Kombi Regülatörü

Düzensiz gelen şebeke voltajını, içerisinde bulunan röleler ve mikro işlemcili elektronik kartlar sayesinde standart akım düzeyine indirgeyerek cihazlarınızın gerilime bağlı arıza riskini ortadan kaldırma prensibiyle çalışan aletlere kombi regülatörü denir. Ülkemizde özellikle sonbahar ve kış aylarında şebeke elektriğinde oluşan dalgalanmaların, kombilerde oluşturabilecekleri muhtemel arıza ve hataları önlemek amacıyla kombi regülatörü tasarlanmıştır. Kombi regülatörleri, değişen şebeke voltajına ani cevap verir ve çıkışta yüksek voltaj okuması durumunda içerisinde bulunan koruma ünitesi ile çıkışı keser. Bu da kombilerden kaynaklanabilecek herhangi bir sorunun önüne baştan geçip, ev güvenliğinizi arttırabileceğiniz anlamına geliyor. Bunun dışında regülatörler; doğalgaz kombisi, basit ev cihazları, medikal cihazlar, bilgisayarlar ve daha birçok alanda kullanılarak hayatımızın bir parçası olmaya ve hayatımızı daha güvenli bir hale getirmeye devam etmektedir.

Bilgi Alın
KOMBİ YETKİLİ SERVİSİ
TIKLA ARA
0538 056 01 13
0530 928 61 67