En yakın İstinye Baxi Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67
0(212) 609 30 02

İstinye Baxi Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

İstinye Baxi Kombi Yetkili Servisi kombilerin bakım ve onarımlarını yaparlar. Kombi seçimini doğru yapmak çok önemlidir. Eğer doğru kombi seçilmezse yakıt ve enerji açısından uygun olmayan durumlarla karşılaşabilinir. Bu gibi sorunları yaşamamak için İstinye Baxi Yetkili Kombi Servisi yetkililerine danışarak size en uygun kombi modelini öğrenebilirsiniz.

Kombiler öncelikle farklı farklı çeşitlere göre sınıflanmaktadırlar. Kombi sınfılandırması en çok gaz kullanım durumuna göre yapılmaktadır. Gaz kullanımına göre kombiler, yoğuşmalı ve konvansiyonel olarak iki farklı çeşide ayrılmaktadır.

Doğru kombi seçiminde kombi tipleri hakkında bilgi sahibiolmanın çok önemli olduğunu öncelikle söylemeliyiz. Kombilerin sınıflandırmalarıpek çok alanda olabiliyor. Kombi alırken dikkat etmeniz gerekensınıflandırmaların başında ise gaz kullanım durumuna göre kombiler ve hava almaatma durumuna göre kombiler geliyor.

İstinye Baxi Kombi Yetkili Servisi: Yoğuşmalı ve Konvansiyonel Kombi Özellikleri

Konvansiyonel kombiler, gazı yakıp enerjiye çeviriyor ve atık gazı bacadan atıyor. Fakat bu aşamada, atılan atık gazın içerisinde olan su buharındaki sıcaklık da kombiden çıkmış oluyor. Oysaki yoğuşmalı kombiler, teknolojileri sayesinde, bu buharını su haline getirerek radyatörlere aktarıyor. Yani yakıttan maksimum yarar sağlayan yoğuşmalı kombilerin son yıllarda bu kadar adını duymamıza şaşırmamak gerekiyor. Yoğuşmalı kombilerin tasarruf etmenize yardımcı olmasının yanında doğayı daha çok koruduğunu belirtmekte de fayda var.

İstinye Baxi Kombi Hava Alma Atma Durumuna Göre Kombiler:

Bu kombiler; bacalı kombiler ve hermetik kombiler olmak üzere ikiye ayrılıyor. Hermetik kombilerin içerisinde bulunan fan sayesinde atık gazı kolaylıkla atması fakat bacalı kombilerde bu sistemin bulunmaması iki tip arasındaki en büyük farklardan biri olarak kabul ediliyor. Bacalı kombiler havayı bulundukları ortamdan, hermetik kombiler ise küçük bir çıkış sayesinde dışarıdan alıyor. Bacalarda oluşacak bir tıkanıklık ise bacalı kombiler nedeniyle bireylerin zarar görmesine neden olabiliyor. Her evde kolaylıkla kullanılabilmesi ve daha güvenli olması nedeniyle hermetik kombiler daha çok tercih ediliyor.

İstinye Baxi Kombi: Kombi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kombi seçerken dikkat edilecek hususlar arasında kombi kullanacağınız alanın metrekaresi, izolasyonu ve evin ya da ofisin bulunduğu yön yer alıyor. Bu unsurlar ışığında kombi kapasitesini bulup size en uygun kombiyi seçebiliyorsunuz.

Kapasite: Kombiler kapasitelerine göre 20.000 kcal/h, 26.000kcal/h ve 30.000 kcal/h olarak ayrılıyor. Bu sınıflandırmanın yanı sıra kombi markalarının sunduğu ara kapasiteler de bulunuyor. Kombinin sunduğu bu kapasiteler, almak istediğiniz kombinin evi ya da ofisi ısıtmada yeterli kuvvete sahip olup olmadığını belirtiyor. Bu sayede alanın ihtiyacından fazla kapasiteli kombi seçmiyor ve enerji tüketimini artırmamış oluyorsunuz.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.