En yakın Mecidiyeköy Bosch Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67

Mecidiyeköy Bosch Kombi Servisi

Mecidiyeköy Bosch Kombi Servisi kombilerin bakım ve onarımlarını yapar. Mecidiyeköy Bosch Kombi Servisi ile kombilerin arızalanması önlenebilir.

Doğalgaz insan hayatının merkezine yerleşmiş bir enerji kaynağıdır. Diğer enerji kaynaklarından farklı olarak kolay ulaşılabilir ve daha ekonomiktir. Isınma ihtiyacı için kullanılan doğalgaz, neredeyse her evde bulunan kombilerinde çalışma sisteminin temel ögesidir. Doğalgazlı kombilerin bir çalışma prensibi vardır. Sistematiğine uygun bir şekilde çalışırlar. Kombi seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Yanlış kombi seçimi enerji tasarrufundan ziyade zarar uğratabilir. Mecidiyeköy Bosch Kombi seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Mecidiyeköy Bosch Kombi Yetkili Servisi: Kombi Özellikleri Nelerdir?

Kombi Nedir?

Mecidiyeköy Bosch Kombi modellerinin yaptığı iş doğalgaz kullanarak sıcak su üretmektir. Buraya kadar basit olan bu görev sıcak suyun evlerin ısıtılmasında ve banyo-bulaşık suyu gibi amaçlarla kullanılmasıyla çok büyük bir fayda sağlamaktadır.

Mecidiyeköy Bosch Kombi Kullanım Şartları Nelerdir?

Kombilerde harcanan doğalgazın miktarını ayarlamak kullanıcının elindedir. Kullanıldığı alanın büyüklüğü, hava şartları gibi ölçütler dikkate alınarak kombilerin çalışma verimi ayarlanabilir. Kombiler sessiz çalıştıkları için ev içlerinde kullanılmalarında bir mahsur yoktur. Mecidiyeköy Bosch Kombi duvara asılabiliyor olmaları alandan tasarruf sağlaması açısından önemlidir.

Banyo İçin Ek Parçaya İhtiyaç Var Mıdır?

Kombilerde üretilen sıcak su doğrudan banyoda kullanılabilir. Bunun için şofben, termosifon vb. yan bir ürün kullanmaya gerek kalmamaktadır.

Zehirlenme Tehlikesi Var mıdır?

Kombilerde yanma tepkimeleri oluştuğu için zehirli gazlar oluşması olağandır. Bu gazın dışarı atılması en önemli ayrıntılardandır. Bir kombi bacasız kullanılamaz. Bacanın hangi özellikte olduğuna bağlı olarak kombi özelliği de değişmektedir. Eğer binanın standart baca yolu değil de pencere vb. alanlardan açılan yapay bacalar kullanılıyorsa hava akımı oluşturmak amacıyla bir fan kullanmak gerekmektedir. Bu tür kombilere hermetik kombi denir.

Mecidiyeköy Bosch Kombi Yoğuşmalı Kombi Nedir?

Adını sıklıkla duyduğumuz yoğuşmalı kombilerin çalışma mekanizması diğerleriyle aynı olmakla birlikte, dışarı atılan su buharının sıcaklığının da ısıtmaya harcanması ilkesine dayanır. Bilindiği gibi gaz halden sıvı hale geçen maddeler dışarı ısı vermektedir. Mecidiyeköy Bosch Kombi yoğuşma (yoğunlaşma) teknolojisi sayesinde dışarı atılan gaz halindeki su buharı yoğunlaştırılarak sıvı hale dönüştürülür. Bu da ilave bir ısının açığa çıkması, bu ısının da ısıtmaya kullanılması demektir. Böylelikle klasik kombilere oranla yoğuşmalı kombiler daha yüksek verimle çalışarak tasarruf sağlarlar. Verim avantajı %14 - 19 arasındadır.

Mecidiyeköy Bosch Kombi Ateşleme Nasıl Olur?

Eski kombi modellerinde pilot alev denilen bir yöntem kullanılmıştır. Pilot alevi tüplü şofbenlerden hatırlayacağımız küçük bir alev sürekli yanmakta, olası ateşlemeler için hazırda beklemektedir. Bu yöntem az da olsa sürekli bir gaz harcaması gerekmektedir. Mecidiyeköy Bosch Kombi modellerinden günümüzde üretilen modellerin hepsi elektronik ateşleme sistemiyle donatılmıştır. Bu sayede gerekli zamanda oluşturulan küçük bir kıvılcım ateşlemeyi sağlamaktadır.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.