En yakın Mecidiyeköy Buderus Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67

Mecidiyeköy Buderus Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Mecidiyeköy Buderus Yetkili Servisi kombilerin bakımlarını yapar. Kombiler uzun süreli kullanımda bakım gerektiren cihazlardır. Mecidiyeköy Buderus Yetkili Servisi kombilerin tam teşekküllü bakımlarını gerçekleştirir.

Kombiler neredeyse her evin ısınmasını ve sıcak su ihtiyacını karşılayan cihazlardır. Her evde olan ve ısınma ile sıcak su ihtiyacını karşılayan kombilerin bir çok insan nasıl doğru kullanılacağını bilmez. Doğru kullanılmayan kombiler hem arızaya neden olurlar hem de tasarruf yapmanın önüne geçerler. Bu nedenle Doruk Kombi Servisi olarak bu Yazıda İdeal kombi kullanımının nasıl olması gerektiğini anlatacağız.

Mecidiyeköy Buderus Yetkili Servisi: Doğru Kombi Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Kombilerde en sık yapılan hata ortam ısındıktan sonra tasarruf yapmak amacıyla kombileri kapatıp kısa süren aralıklarla yeniden çalıştırmaktır. Bu durum kombiye zarar verir ve kombilerin kullanım ömrünü kısaltır. Kombiler her kapatılıp açıldığında daha fazla miktarda gaz harcanır ve bu nedenle gaz tüketimi de artar. Eğer tasarruf yapılmak isteniyorsa kombiye zarar vermemek adına kombiyi kapatmak yerine daha düşük bir ayarda çalışır vaziyette bırakmak en doğrusu olacaktır. Dijital kombilerde ise bu sistem otomatik olarak ayarlanarak hangi saatlerde kombinin kaç derecede çalışacağı belirlenebilir. Kombilerde tasarruf yapmanın en kolay yolu budur.

Mecidiyeköy Buderus Yetkili Servisi: Uzun Süre Evde Kalınmayacaksa Eğer Ne Yapılmalı?

Uzun süre evden uzak kalınacak durumlarda kombi elektrik ve gaz beslemesi açık kalacak şekilde kapatılabilir. Bu şekilde soğuk günlerde kombinin emniyet sistemi devreye girerek kombinin ve tesisatın donmasını engeller. Ancak birkaç gün için evden uzaklaşıldığında kombinin kapatılması yerine minimum sıcaklıkta çalışır vaziyette bırakılması daha doğrudur. Bu şekilde kombi düşük miktarda enerji harcayarak evin belirli bir sıcaklığın altına düşmesini engeller ve eve dönüldüğünde evi ısıtmak hem daha kısa sürer hem de bunun için daha az gaz harcanır.

Mecidiyeköy Buderus Yetkili Servisi: Kombi Bakımlarında Filtre Temizliğinin Önemi Nedir?

Kombiye bağlı tesisat borusunda bir filtre bulunur. Bu filtrede zamanla tesisat suyundaki tortular ve pislikler birikip suyun akışını engeller. Bu sebeple filtrenin belirli aralıklarla yerinden sökülüp suda yıkanarak temizlenmesi gerekir. İngiliz anahtarı ile rahatlıkla sökülen filtrenin temizliği oldukça kolaydır ancak gerekli bilgiye sahip olmayanların bu işi kombi servisine yaptırmaları gerekir. Bunun haricinde en az yılda bir defa kombilerin periyodik bakımlarının yetkili servislerine yaptırılması gerekir. Periyodik bakımlarda kombinin tüm bölümleri kontrol edilip gerekli bölümlerin ve filtrelerin temizliği yapılarak kombinin en sağlıklı şekilde çalışmaya devam etmesi sağlanır.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.