En yakın Ortaköy Demirdöküm Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67

Ortaköy Demirdöküm Kombi Servisi

Ortaköy Demirdöküm Kombi Yetkili Servisi modellerinin bakımı uzman kişiler tarafından düzenli olarak yapılmalıdır. Her kombinin çalışma prensibi ve bakım şekli farklıdır. Her kombiye alanında uzman kişiler tarafından bakımlar

Kombiler kış aylarında adeta kurtarıcılarımızdır. Yaşam alanlarımızın ısınması, sıcak su temini kombilerimiz aracılığıyla sağlanır. Kombilerin iyi randımanlı olarak çalışması için düzenli olarak bakımı yapılmalıdır. Bakımı tam yapılmayan kombilerin ısı yalıtımı da tam olarak gerçekleşemez. yapılmalıdır.

Ortaköy Demirdöküm Kombi Çalışma Prensibi

Kombi, kat kaloriferi ve şofbenin yaptığı işin tek bir cihazda entegre edilmesi ile ortaya çıkmıştır. Genel olarak tüm kombiler sıcak kullanım suyuna öncelikli çalışır ve eğer kış konumunda çalıştırıyorsanız, daha sonra ısıtma ihtiyacı da varsa kalorifer ısıtmasına çalışır. Yani evinizi yeni ısıtmaya başladığınız kış aylarında bile sıcak kullanım suyu musluğunu açarsanız, kalorifer ısıtmayı bırakıp öncelikle size sıcak kullanım suyu sağlar. Başka bir bakışla kışın ısınmış bir evde sıcak kullanım suyu talebinde bulunduğunuzda, kombi aynı anda kalorifer ısıtması yapmasa da (radyatörleriniz ve/veya eviniz hemen soğumayacağından) konfor eksikliği hissetmezsiniz.

Gaz yakıtla (doğal gaz, tüp gaz/LPG, propan) çalışan kombiler yanma havasını sağladıkları yere göre Bacalı veya Hermetik olarak iki farklı modeli vardır.

Ortaköy Demirdöküm Kombi bacalı kombi, ortamdan aldığı hava ile gazı karıştırarak yanmış atık gazı bina bacasından tahliye eden modeldir ve bu tip kombiler kullanılacaksa, bina bacasının içinden çelik baca ile atık gazın tahliye edilmesi ve kombinin bulunduğu ortamın da (menfezlerle) dış hava ile sürekli olarak beslenmesi gerekir.

Hermetik kombi, kapalı yanma odasına sahip olduğu için dış ortam ile kombi baca çıkışı arasında bağlanmış bir eş merkezli (iç içe geçmiş) baca seti ile yanması için gerekli havayı alır ve yanmış atık gazı tahliye eder.

Hermetik kombileri kısa bir şekilde tanımlayacak olursak. Ortaköy Demirdöküm Kombi hermetik kombileri diğer kombilerden ayıran en önemli özelliği; ateşleme için kullanacağı havayı dışarıdan bir fan yardımıyla alması ve yine yanma sonrasında oluşan atık gazı da aynı sistem sayesinde atmosfere ulaştırmasıdır.

Ortaköy Demirdöküm Kombi Hermetik Kombi Avantajları

Hermetik kombiler, ısınma işleminin bulunduğu ortamda gerçekleştirdiği için ve yine ortamındaki havayı kullanmayarak, bağlı bulunduğu ortama sürekli havalandırma gereksinimi doğurmaması için diğer kombilere göre avantajlıdır.

Ortaköy Demirdöküm Kombi Hermetik Kombinin Dezavantajları

• İlk defa kuruyorsanız, özellikle çok katlı binaların merkezi ısıtma sistemine göre maliyeti daha fazladır. • Hermetik kombilerde farklı ısınma şekillerine sahip kombilerin seçimi sırasında yanlış seçim yapılmasından kaynaklanan sorunların yaşanması. • Genelde monte işlemi sırasında yapılabilecek hatalarda, ölümlü kazalara dahi yol açabilecek olabilmesi.

Ortaköy Demirdöküm Kombi Bacalı Kombi Ve Hermetik Kombi Arasındaki Farklar Nedir?

• Hermetik kombi cihazlarda fan desteği bulunmaktadır. Bacalı cihazlarda bu sistem yoktur. • Bacalı kombilerde dışarı atılan hava kendi sıcaklığıyla yükselerek boru aracılığı ile atmosfere atılır. • Hermetik kombilerde ise kendi içerisinde mevcut egzozu sayesinde dışarı atılırken dıştaki boru aracılığı ile de yanma havası alınır. • Hermetik kombilerde ayrıyeten bacaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.