En yakın Ortaköy Ferroli Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp
Ortaköy Ferroli Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Ortaköy Ferroli kombi servisi kombilerin bakım ve onarımlarını gerçekleştirir. Kombiler evlerin içerisinde bulunan en kullanışlı cihazlardan biridir. Hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacını bir arada karşılayarak kolaylık sağlamaktadır. Ortaköy Ferroli kombi servisi kombilerin ayrıca gerekli olan yıllık bakımlarını da yapmaktadır.

Kombiler kullanım olarak hem kullanışlı hem de ekonomiktir. Fakat doğru kombi tercih edilmediğinde ya da doğru şekilde kullanılmadığında pek yararlı olmazlar. Ortakay Ferroli kombi servisi uzmanlarına göre; eğer kombi kullanırken ekonomik olacağınızı düşündüğünüz için petekleri kapatıyorsanız kombinizden iyi bir performans beklemeyin. Evin her tarafına yayılan sıcaklık her zaman daha iyi bir ısınmaya sebep olacaktır. Kombiler iç mekanın ısısını 21 derece ısıtmaya yönelik tasarlanmıştır. Bu nedenle peteği kapalı olan odayı da 21 derecede sabit tutmak için tahmininizden fazla enerji harcar. Doğru kombi seçimi bu nedenle oldukça önemlidir. Her kombi her alanda kullanıma uygun değildir.

Kombiler farklı farklı özellikte ve çeşitlerde üretilmektedir. Her kombi her ortama uygun olmamaktadır ve yeterli ısıyı sağlamamaktadır. Bu nedenle doğru alana doğru kombi seçimi yapılmalıdır. Üç farklı çeşit kombi vardır. Bacalı kombi, hermetik kombi ve yoğuşmalı kombidir.

Bacalı kombi: Bacalı kombiler yanma için ihtiyaç duyduğu oksijeni ortamdan alırlar ve yanma sonrasında ortaya çıkan gazı uygun bir baca ile dışarı atarlar. Bacanın izole edilmiş ve standartlara uygun olması hayati önem taşır.

Hermetik kombi: Hermetik kombiler ihtiyaç duydukları oksijeni bir fan kiti yardımıyla dışarıdan alırlar ve aynı sistemle gerekli olmayan gazları dışarıya verirler. Ortam havası kullanılmadığından havalandırmaya ihtiyaç duymazlar.

Yoğuşmalı kombi: Turbo eşanjör sistemi sayesinde atık gaz sıcaklığı indirilerek yanma sonrasında oluşan su buharının enerjisi sisteme tekrar kazandırılır. Diğer kombilerden alınan verim oranı yüzde 80-90 arasıyken, yoğuşmalı kombilerde yüzde 105 ile 109 arasıdır.

Ortaköy Ferroli Kombi Servisi: Kombi Nasıl Seçilir?

Toplumun genel algısı kombi seçerken ekonomik olması yönündedir. Kombilerden beklenen, hem ısınma ihtiyacını karşılaması hem de ekonomik olmasıdır. Fakat Ortaköy Ferroli servisi yetkililerine göre çoğu insanın göz ardı ettiği fakat dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da kombilerin çevre dostu olmasıdır. Bu nedenle özellikle 100 metrekareden daha büyük alanlarda yoğuşmalı kombi tercih edilmesini öneriyoruz. 100 metrekareyi geçen evlerde kombi faturalarda %45 nakit tasarrufu sağlarken bilinçsiz ve yanlış kullanımda, daha küçük alanlarda kullanıldığında herhangi bir tasarruf sağlamamaktadır. Ortaköy Ferroli kombi servisi kombi seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur olarak da kombi markasının güvenilir bir marka oması gerektiğini öneriyor. Güvenilir ve kaliteli bir markadan alınan kombiler hem daha kullanışlı hem de daha dayanıklı olmaktadır.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.