En yakın Taksim Vaillant Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67

Taksim Vaillant Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Taksim Vaillant Yetkili Servisi kombilerin bakım ve arıza işlemlerini gerçekleştirirler. Kombiler düzenli kullanımda bakım gerektiren cihazlardır ve bu nedenle bakımlarını yapmak gerekir. Taksim Vaillant Yetkili Servisi de gerekli olan bu bakımı sağlarlar.

Üç farklı çeşit kombi tipi bulunur. Bu tipler bacalı kombi, hermetik kombi ve yoğuşmalı kombi modelidir. Bu üç farklı çeşit kombinin kendi içerisinde belirgin farkları bulunmaktadır. Taksim Vaillant Servisi hizmeti veren Doruk Kombi Servisi olarak kombi tiplerini sizin için hazırladık.

Taksim Vaillant Yetkili Servisi: Bacalı Kombiler Ve Özellikleri

Bacalı kombiler eskilerde kullanılan gazlı şofbenlere benzeyen cihazlardır. Genellikle sıcak su ya da ısınma ihtiyacını karşılamak için üç yollu vana veya bir eşanjörle üretilen ürünlerdir. Bacalı kombiler, yanma esnasında elde edilen ısının kalorifer sistemine dağıtılması için sirkülatör vana kullanır. Bu sayede bütün kalorifer tesisatına kazanılan ısı dağıtılmış olur. Sistemde ısınan suyun genleşmesini baskılayarak eden genleşme tankı ile tesisat basıncı dengelenerek makul seviyede tutulur.

Bacalı kombiler yanma için gerekli olan oksijeni (yanma havasını) bulundukları mahalden temin ederek ısınan havanın yanma hücresinde yükselerek baca yolu ile mahalli terk etmesi sonucu gerçekleştirirler. Doğal olarak sorunsuz ve emniyetli bir yanma için bu tür cihazların bulundu mahallin çok iyi havalandırılması ve kullanılan gaz cinsine göre uygun konumlandırılmış havalandırılma menfezleri bulunması şarttır.

Taksim Vaillant Yetkili Servisi: Hermetik Kombiler

Hermetik kombilerin çalışma şekli ilk bakışta bacalı kombilere benzemektedir. Fakat iki modelinde çalışma şekli tamamen farklıdır. Hermetik kombiler dış ortama bağlı olarak çalışırlar. Çift cidarlı bir baca seti ile donatılmış şekilde üretilirler ve yanma için gerekli olan oksijeni dış ortamdan alırlar. Bu sayede açığa çıkan egzoz gazı emisyonunu, yine aynı baca seti içersin de bulunan, tahliye kanalı vasıtasıyla, dış ortama atarak, bulunduğu ortam havasından tamamen bağımsız ve güvenli kullanım sağlarlar.

Taksim Vaillant Yetkili Servisi: Yoğuşmalı Kombiler

Yoğuşmalı kombilerin çalışma mekanizması konvansiyonel kombilerle benzerlik taşır ancak yoğuşmalı kombilerin en büyük farkı; dışarı atılan su buharının sıcaklığını da ısıtmaya dönüştürebilme özelliğidir. Yoğuşma teknolojisi sayesinde dışarı atılan gaz halindeki su buharı yoğunlaştırılarak sıvı hale dönüştürülür. Bu da ilave bir ısının açığa çıkmasına sebep olur, bu ısı da ısıtma için tekrar kullanılabilir. Öncelikle, yoğuşmalı kombiden elde edilen ısı verimliliği yaklaşık yüzde 109 oranındadır. Bu rakamı konvansiyonel kombilerle kıyaslayacak olursak yoğuşmalı kombilerin yüzde 17 oranında daha verimli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yoğuşmalı kombiler aynı enerjiyle daha fazla ısıtma gücüne sahip olduğundan dolayı enerji israfını büyük oranda azaltır.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.