En yakın Taksim Viessmann Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67

Taksim Viessmann Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Taksim Viessman Yetkili Servisi evlerin ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını sağlayan kombilerin bakımlarını yaparlar. Taksim Viessman Yetkili Servisi kombilerin arıza durumlarında gerekli olan onarımlarını da gerçekleştirir. Genellikle uzun süreler kullanılan kombilerin yılda en az bir defa bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Kombiler genellikle doğalgaz ile çalışırlar. Fakat bazı modeller LPG ve LNG ile de çalışabilir. Doğalgaz, LPG ya LNG fark etmeksizin bütün kombiler az yer kaplar ve montajı, bakımı ile kullanımı son derece kolay olan cihazlardır. Taksim Viessman Servisi olarak bizim önerimiz kombi kullanırken bazı konulara daha fazla dikkat etmek gerektiğidir. Bu konulardan en önemlisi kombilerin düzenli bakımıdır. Kombi bakımları ile kombilerin büyük arızalar vermesini engeller ve kullanım ömrünü uzatarak enerji tasarrufu sağlar.

Taksim Viessman Yetkili Servisi: Kombiler Nasıl Kullanılmalıdır?

Taksim Viessman doğalgaz kombisi, üzerinde bulunan düğmeler veya dijital kontrol paneli kullanılarak yaz veya kış konumlarından birine alınarak çalıştırılır. Kış konumunda kombi evin hem ısıtma tesisatına hem de kullanım suyu tesisatına sıcak su sağlar. Yaz konumunda ise ısıtma tesisatına sıcak su sağlanmaz.

Doğalgaz kombisinden tesisata verilen besleme suyun sıcaklığı petekli sistemlerde en fazla 70 °C, yerden ısıtmalı sistemlerde ise en fazla 55 °C olacak şekilde evin büyüklüğüne göre ayarlanmalıdır. Doğalgaz kombisi kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi, kombide ve tesisatta bulunan suyun basınç değerinin 1-1,5 bar arasında tutulmasıdır. Bunun için montajdan sonraki ilk ay her hafta, sonrasında ise her ay düzenli olarak kombi üzerindeki manometreden su basıncı kontrol edilmelidir. Manometreden okunan basınç değerinin 1 barın altına düştüğü durumlarda kombinin su vanası açılarak kombiye su basılması gerekir. Taksim Viessman Servisi olarak kombiye su basılması içinse kombinin bekleme konumunda ve soğuk olması gerektiğini söyleyelim. Basınç değeri gereğinden düşük olursa tesisatta yeterince su bulunmadığı için sistem sağlıklı bir şekilde çalışamaz. Su basıncı fazla olduğunda ise kombinin genleşme tankı yeterince kullanamaz. Taksim Viessman Servisi olarak belirtelim ki kombinin vanasının açık bırakıldığı durumlarda su basıncı 3 barı geçtiğinde, kombideki emniyet ventili sayesinde fazla su kombiden tahliye edilir.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.