En yakın Zekeriyaköy Baymak Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67
0(212) 609 30 02

Zekeriyaköy Baymak Kombi Servisi

Zekeriyaköy Baymak Kombi Servisi kombilerin bakım ve onarımlarını yapar. Zekeriyaköy Baymak Kombi Servisi ile kombilerin arızalanma ihtimali azalır.

Kombi, hem ev ısınmasını hem de sıcak su ısınmasını sağlayan bir sitemdir. Kombi olarak adlandırılan cihazdan çıkan borular, petek denilen ve odaları ısıtmaya yarayan cihazlara geçerek ısınma işlemi gerçekleşir. Isıtma işlemi borulardan geçen sıcak su ile gerçekleşir. Her ısıtma sisteminin olduğu gibi kombilerinde bazı avantajları ve dezavantajları vardır. Kullanıcı için birçok kolaylık sağlayan bu cihazlar günümüzde özellikle büyük şehirlerde en çok tercih edilen ısınma sistemlerindir. Zekeriyaköy Baymak Kombi yetkili servisi kombi kurulumu ve bakımı yapmaktadır.

Zekeriyaköy Baymak Kombi: Yoğuşmalı ve Hermetik Kombi Arasındaki Fark

İki farklı çeşit kombi türü vardır. Hermetik kombi ve yoğuşmalı kombi bu iki kombi çeşididir. Bu iki kombi arasında bazı farklar vardır. Zekeriyaköy Baymak Kombi modellerinden olan Hermetik kombi ile yoğuşmalı kombi arasındaki farklardan biri kombide yanma işlemi gerçekleştikten sonra gazın içerisinde bulunan nem yoğunlaşarak çıkan buharlaşma ısısının kullanılabilmesi için içerisinde özel bir sistem bulunmasıdır. Bu sayede işlem sırasında kaybolan ısının bir kısmı tekrar yoğuşmalı kombiye aktarılmakta ve tekrar kullanılmaktadır.

Zekeriyaköy Baymak Kombi: Yoğuşmalı ve Hermetik Kombi Çalışma Şekilleri

1 metreküp doğalgaz başına yaklaşık olarak 1.4 ile 1.8 arasındaki su kütlesi oluşmaktadır. Zekeriyaköy Baymak Kombi yoğuşmalı modellerde 1 kg su başına işlem sırasında açığa çıkan buharlaşma ısısı 541 kcal’dir. Bu enerji uzmanlar tarafından gizli ısı olarak anılmaktadır. Hermetik kombilerde bu gizli ısı baca vasıtası ile dışarıya verilmekte ve bu ısıdan faydalanamamaktadır. Ancak yoğuşmalı kombiler baca sistemi ile dışarıya atılan gazların içerisindeki su buharında bulunan enerjiyi tekrar yanma bölmesine ulaştırarak daha güçlü bir ısı oluşumuna sebep olmaktadır. Bu ısı oluşumu özel olarak dizayn edilen kanatçık sistemlerine çarptırılarak tekrar tesisat sisteminde bulunan suya aktarılmaktadır. Bu şekilde dışarıya atılan gazların ısısından en iyi şekilde yararlanılarak iyi bir verim alınmaktadır.

Hermetik kombi ile yoğuşmalı kombi arasındaki diğer farklardan biride yoğuşmalı kombinin hermetik kombiye oranla daha az enerji harcamasıdır. Genellikle büyük alanlara sahip konutlarda tercih edilen yoğuşmalı kombiler daha az enerji harcayarak daha fazla ısı açığa çıkarabilmektedir. Zekeriyaköy Baymak Kombi yoğuşmalı ve hermetik kombilerinde birkaç fark daha var. Bunlardan bir tanesi ise yoğuşmalı kombinin maliyetinin hermetik kombiye oranla daha fazla olmasıdır. Yoğuşmalı kombinin içerisinde bulunan özel sistemlerin oluşması sebebi ile ekonomik olarak daha pahalıya gelmektedir. Bu yüzden konut tiplerinde yoğuşmalı kombilerden çok hermetik kombi tercih edilmektedir.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.