En yakın Zekeriyaköy Viessmann Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67
0(212) 609 30 02

Zekeriyaköy Viessmann Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Zekeriyaköy Viessman Yetkili Servisi kombi cihazlarının bakımlarını yapar. Kombiler uzun ömürlü kullanıldığında bakımları yapılması gereken cihazlardır. Düzenli olarak bakımları yapılmayan kombiler kullanıcılara bazı arızalar da çıkarabilirler. Zekeriyaköy Viessman Yetkili Servisi kombilerin arıza ve onarımlarını da gerçekleştirmektedir.

Kombiler evlerin ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılayan cihazlardır. Yangın olarak hermetik ve bacalı kombiler kullanılır. Eğer binalarda standarta uygun yapılmış bacalar mevcut ise bacalı kombi kullanımı tercih edilebilir. Fakat genellikle önerilen ve kullanılan hermetik kombilerdir. Bunun amacı hermetik kombilerin daha güvenli ve daha pratik oluşudur.

Hermetik ve bacalı kombilerin yanı sıra son zamanlarda ilgi görmeye başlayan başka bir kombi çeşidi de yoğuşmalı kombilerdir. Zekeriyaköy Viessman Servisi olarak bu kombilerin en önemli özelliği olarak baca eğimi sayesinde atık gaz içindeki su buharını yoğuşturarak ve baca gazı sıcaklığını düşürerek ilave verim artışı ve enerji kazanmalarıdır. Bu da kombi kullanıcılarının daha az maliyetle daha fazla ısınmalarına yarar.

Zekeriyaköy Viessman Yetkili Servisi: Kombilerin Özellikleri Nelerdir?

Zekeriyaköy Viessman Servisi söyleyebiliriz ki, kombilerin kullanılacağı alanın tesisatı hazır ise çok fazla vaktinizi almaz. Kombinin montajı çok pratik bir cihazdır. Genellikle doğal gaz ile çalışırlar fakat bazı modeller LPG ile de çalışabilirler. Kombi cihazları genellikle açık balkona ve dış duvarlara monte edilemezler. Kombi cihazları eğer balkona monte edilecekse kombi dolabı daha verimli ısıtması için ısı yalıtımına ihtiyaç vardır. Eğer kombi cihazları kapalı alana monte edilecekse mekanın havalandırma sistemi doğru yapılmış olmalı ve ilgili gaz kuruluşlarının onayının alınmış olması gerekmektedir. Zekeriyaköy Viessman Servisi olarak belirtelim ki, camekanlı ve plastik malzemelerle kapatılmış balkonlara kombi montajı yapılabilir ancak burada da dikkat edilecek nokta yine gaz kuruluşu tarafından belirtilen yeterli havalandırma sistemi kontrollerinin onaylanmış olmasıdır.

Ülkemizde kullanılan hermetik ve bacalı kombiler 100 – 200 m2 alan için kullanılan kombiler 17000 kcal/h ile 28000 kcal/h olarak değişmektedir. Kombiler, periyodik bakım süreci geçirmek şartıyla, Sanayi Bakanlığı tarafından 15 yıl olarak belirlenmiştir. Zekeriyaköy Viessman Servisi tarafından düzenli bakımı yapılan kombilerin ömrü daha uzun olabilir, bakımı yapılmayan kombilerin ömrü ise daha kısa olabilir. Kullanımı çok basit olan kombilerin bakımları da oldukça basittir. Zekeriyaköy Viessman Servisi ile iletişime geçerek kombi bakımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.