Esenler Arçelik Kombi Servisi 7/24 Yetkili Bölge Servisi
 


En yakın Esenler Arçelik Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp Mesajı Gönder

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67
0(212) 609 30 02

kombi

Kombi Yetkili Servisi

Her türlü kombi arızasında uzman ekiplerle anında destek
7 24

7/24 Destek Hattı

0(530) 928 61 670(212) 609 30 02no'lu telefondan 7/24 ekiplerimize ulaşabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ

kombi bakımı

Kombi Bakımı

Günlük hayatta hem ısınmak için hem de sıcak-soğuk su ihtiyacımızı karşılamak için kullandığımız kombilerin bakımı son derece önemli.
petek tesisat temizliği

Petek Tesisat Temizliği

Ev, iş yeri, okul ve hayatın hemen her yerde kullanılan kombi peteklerinin uzun ömürlü olması için tesisat temizliği ve bakımı özenle yapılmalıdır.
Esenler Arçelik Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Esenler Arçelik Kombi Yetkili Servisi kombilerin bakım ve onarımlarını gerçekleştirir. Kombiler evin her odasının aynı ölçüde ve eşit derecede sıcak olmasını sağlarlar. Böylece evin her köşesinde konfor ısısı sağlanmış olur. Bunun için kombilerin düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Esenler Arçelik Kombi Yetkili Servisi kombilerin düzenli olarak bakımlarını gerçekleştirir. Böylece kombilerin kullanım ömrü uzar.

Evin konfor ısısı denilen ısı yaklaşık 21 ve 22 derecedir. Bu ısı insanın yaşayabileceği en ideal sıcaklık olarak belirlenmiştir. Toplum içinde konfor ısısına en çabuk ve en düşük ayarda gelen ekonomik kombi çeşidi yoğuşmalı kombi olarak bilinir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir detayda yoğuşmalı kombilerin her eve uygun olmamasıdır. Yoğuşmalı kombiler 100 metrekarenin üzerinde olan evlerde kullanıldığında yakıt tasarrufu sağlarlar. Tam yoğuşmalı kombiler 50°C ve altındaki kombi sıcaklıklarında baca gazındaki gizli ısıyı yoğuşturup konvensiyonel (geleneksel) kombilere göre % 20-30 oranında, 50°C üzerinde ise % 5-9 aralığında daha yüksek verime ulaşırlar. Belli bir metrekarenin üzerinde bulunan evlerde çok daha az yakıt tüketimi için yoğuşmalı kombi önerilir. Esenler Arçelik Kombi Servisi yetkililerine göre ısınma konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konuda radyatörlerdir. Evdeki ısının daha düşük enerji ile daha uzun sürmesi, uzun ve geniş radyatörlerle sağlanır. Radyatörün boyu büyüdükçe ve genişledikçe enerji den ve faturadan tasarruf artar.

Esenler Arçelik Kombi Yetkili Servisi: Gece Kombi Isısı Kaç Derece Olmalı?

Gece kombinin derecesi kaç derece olarak ayarlanmalıdır sorusu kombi kullanan herkesin merak ettiği bir konudur. Genelde geceleri kombiler ekonomi sıcaklığında bırakılır. Ekonomi sıcaklığı ve konfor ısısı farklı kavramlardır. Ekonomi sıcaklığı, yaklaşık olarak 15 ile 18 derece arasındadır. Kombi kullanılan evde yalıtım varsa evin gün içinde içerisinde bulunan sıvı uzun süre kalacaktır. Bu nedenle gece kombi kapatılsa dahi konfor ısısı en fazla ekonomik sıcaklık derecesine düşer. Fakat izolasyon yani yalıtım yoksa ısı sabaha kadar ekonomi sıcaklığının da altına düşecek hatta soğuyacaktır.Esenler Arçelik servisi yetkililerine göre bunun en kötü yanı da evi tekrar konfor sıcaklığına getirmek için kombinin daha fazla enerji tüketecek olmasıdır. Bu da hem ısıdan hem de faturadan kullanıcının zarara uğramasına neden olur.

Esenler Arçelik servisi olarak önerimiz kombilerin gece kapatılmamasıdır. Gündüz kullanılan sıcaklıktan daha düşük bir sıcaklığa getirilmesi daha uygundur. Aksi bir durumda ortam sıcaklığının yeniden konfor ısısına gelmesi için kombilerin daha fazla enerji harcaması gerekiyor. Esenler Arçelik kombi servisi olarak diğer önerimiz de programlanabilir bir kablosuz oda termostatı alınarak her şeyin onun kontrolüne bırakılması. Böylece kombilerin geceleri de hem konforlu hem de ekonomik çalıştırması sağlanır.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.

Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN