Kombi Bakımı - 0538 056 01 13 - Kombi Bakımı - Petek Temizleme

Kombi Bakımı

Günlük hayatta hem ısınmak için hem de sıcak su ihtiyacımızı karşılamak için kullandığımız kombilerin bakımı son derece önemli. Satın alınan kombilerin uzun ömürlü olması ve kaliteli hizmet vermesinin yolu yılda bir kez bakımının yapılmasından geçiyor. Bu noktada Doruk Kombi Servisi sizlere hizmet vermektedir. Peki kombi bakımı ve kombi tamiri nasıl yapılır? Kombi tamirinde ve kombi bakımında nelere dikkat etmek gerekir?

Kombi bakımı ve kombi tamiri nasıl yapılır?

Eviniz için satın aldığınız kombiler; DemirDöküm, Vaillant, Ferroli, Baymak, Bosch, Alarko-Carrier, ECA, Ariston, Protherm, Arçelik, Baykan, Airfel, Baxi, Lambert gibi önde gelen ve kaliteli markaların ürünleri olsa bile yılda bir defa olmak üzere bakım görmelidirler. Kombi bakımının düzenli olarak yapılması, ürününüzü uzun zaman aktif biçimde kullanmanıza yardımcı olur. Peki kombi bakımı, tamiri yaparken nelere dikkat edilmelidir? İşte kombi bakımı ve kombi tamiri için sırasıyla yapılması gerekenler.

Genelde kombinin altındaki tesisat borularına monte edilen, bir boru anahtarı veya pense yardımıyla sökebilecek filtrenin temizlenmesi kullanıcılara ortalama %10 tasarruf sağlayacaktır. Ancak bu filtreyi sökmeden önce kombiyi kapatıp, kombi altındaki, bir tarafı kombiye bağlı diğer tarafı boşta olan vanayı açarak, suyu tamamen boşaltmak suretiyle basıncını düşürmek gerekir. Sonrasında ise kombi tamiri yaparken filtre su ile temizleyip yerine takılmalı. Yine kombi altındaki, iki ucuda kombiye bağlı diğer vanadan tekrar temiz su doldurulmalı. Daha sonraki işlemde ise yapılacak olan şey, peteklerin üst tarafındaki vidayı gevşeterek, su gelmeye başladıktan sonra tekrar sıkmak olmalıdır. Yapılan bu gevşetme işlemiyle peteğin havasını alınır ki önemli bir detaydır. Bazı kombiler bu işlemi otomatik yapar ancak kombi bakımını ve kombi tamirini garantiye almak için bu işlemi yapmakta fayda vardır.

Eğer bu filtre temizleme işini özellikle yeni petek takılan evlerde ayda bir sefer yapılmazsa, filtrede biriken kahverengi pas pislikleri sebebiyle sirkülasyon pompası, sıcak suyu peteklerde rahat dolaştıramaz. Bu durum sonucunda aynı gazı yaksanız dahi, petekleriniz daha az ısınır. Ayrıca kombi bakımı ve kombi tamiri ile beraber petek ve tesisat temizliği yapılması, kombi için çok faydalı olacaktır ve size uzun süreli bir hizmet imkânı sunacaktır.

KOMBİ YETKİLİ SERVİSİ
TIKLA ARA
0538 056 01 13
0530 928 61 67