Petek Temizliği - 0538 056 01 13 - Kombi Bakımı - Petek Temizleme

Petek Temizliği

Ev, iş yeri, okul ve hayatın hemen her yerde kullanılan kombi peteklerinin uzun ömürlü olması için tesisat temizliği ve bakımı özenle yapılmalıdır. Peki kombi petek temizliği yaparken nelere dikkat etmeliyiz.

Petek tesisat temizliği, tasarruf etmenizde büyük bir etkendir. Sağlıklı olarak ısınmanızı sağlayan ve periyodik olarak yılda 1 defa yaptırmanızın yararlı olacağı bir uygulamadır. Yüksek gelen doğal gaz faturalarına rağmen ısınamadığınızı hissediyorsanız, soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olan kombi ve kaloriferin yeterince ısı vermesini istiyorsanız, kombi petek temizliğini ihmal etmemeniz gerekir. Petekler zamanla kireçlenmeye, içlerinde tortular biriktirmeye başlar bu da kalorifer peteklerinin kanallarının tıkanmasına ve boruda çap daralmalarına neden olup zamanla ısı kaybına yol açar ve tesisat temizliğini bir nevi zorunlu kılar. Bu noktada ihtiyaç duyacağınız profesyonel ekip yardımı için Doruk Kombi Servisi sizlere hizmet vermektedir.

Petek tesisat temizliğinde nelere dikkat edilmeli?

Bilinmeyen marka kimyasal ilaç tesisata zarar verebilir. Bu nedenle kombi petek temizliği yaparken kullanılan kimyasal ilacın kaliteli olması gerekir.Tesisat temizliğine ayrılan süre de büyük önem arz eder. Alelacele, baştan savma yapılan petek temizliği, yeterince randıman sağlamaz.

Petek temizleme cihazının basıncı yeterli değilse çamuru ve toru sökülüp atılamaz, bu nedenle sağlıklı petek temizliği yapılamaz.

Kombi petek temizliği sonrası kalorifer tesisatın peteklerin kontrol edilip, ısıtılarak teslim edilmelidir.

Petek temizliğinin aşamaları nelerdir?

Tesisat temizliğine başlarken öncelikle uygun bir petekten makine sisteme bağlanır. Bütün peteklerin vanası kapatılır ve sadece bir peteğin vanası açık bırakılır. Petekler sökülmeden ve petek temizliği başlamadan, tek tek bir noktadan ön yıkama yapılır. Daha sonra bütün petekler açık konumda iken ilaçlı yıkama yapılır ve durulama işlemine geçilir. Durulama işleminden sonra yapılması gereken ise filtre temizliğidir. Filtre temizliği sağlanabilecek tasarruf nedeniyle petek temizliğinin önemli aşamalarından biridir. Sonrasında ise isteğe bağlı olarak koruyucu kimyasal ilave edip kombi bakımınızı yapabilirsiniz. Petek temizlik işi bittikten sonra sistem yakılıp hava alma işlemi yapılır. Daha sonra sistem yakılıp test edilir ve çalışır vaziyette teslim edilir. Bu işlemler sırasında evde kesinlikle kirlenme söz konusu değildir.

KOMBİ YETKİLİ SERVİSİ
TIKLA ARA
0538 056 01 13
0530 928 61 67