En yakın Fatih Arçelik Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67
0(212) 609 30 02

Fatih Arçelik Kombi Servisi

Kombi Yetkili Servisi

Her türlü kombi arızasında uzman ekiplerle anında destek
Fatih Arçelik Kombi Servisi

7/24 Destek Hattı

0(530) 928 61 670(212) 609 30 02no'lu telefondan 7/24 ekiplerimize ulaşabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ

Fatih Arçelik Kombi Servisi

Kombi Bakımı

Günlük hayatta hem ısınmak için hem de sıcak-soğuk su ihtiyacımızı karşılamak için kullandığımız kombilerin bakımı son derece önemli.
Fatih Arçelik Kombi Servisi

Petek Tesisat Temizliği

Ev, iş yeri, okul ve hayatın hemen her yerde kullanılan kombi peteklerinin uzun ömürlü olması için tesisat temizliği ve bakımı özenle yapılmalıdır.
Fatih Arçelik Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Fatih Arçelik Kombi Servisi arıza durumunda kombilerin onarımını gerçekleştirir. Kombiler radyatörler arızalandığında bozulmazlar. Fakat böyle bir durum meydana geldiğinde arıza durumuna geçerler. Bu nedenle de ne yazık ki çalışmazlar. Böyle durumlarda kombi kullanıcıları paniğe kapılabilirler. Kombinin çalışmayı durdurduğu durumlarda Fatih Arçelik Kombi Servisi ile iletişime geçilmeli.

Yetkili servis olarak Fatih Arçelik Kombi Servisi hizmeti de vermekteyiz. Radyatörlerde meydana gelen arızayı çözmek için öncelikle radyatör temizliği ve bakımı yapılır. Eğer tıkanıklık var ise giderilir, arıza var ise onarılır. Böylece kombiler çalışmaya devam ederler.

Kombilerde herhangi bir arıza durumu yaşanmaması için mutlaka bakımları yapılmalı. Kombiler düzenli bakım yapılmazsa eğer radyatör sorunu gibi sorunlara neden olabilirler. Eğer bacalı bir kombi kullanılıyorsa mutlaka her 6 ayda bir Fatih Arçelik Kombi Servisi tarafından kombilerin bakımları yapılmalıdır.

Bacalı kombiler düzenli bakımları yapılmadığında sadece cihaz sorununa değil sağlık sorununa da neden olabilirler. Diğer kombilerin ise yılda en az bir kez bakımı yapılmalıdır. Bakım esnasında, filtreler, radyatörler, borular ve diğer kombi parçalarının temizliği ve bakımı yapılır. Arızalar tespit edilir ve gerekli onarımlar yapılır. Yetkili servis olarak kombilerin bakım, onarım ve temizliğini yapmaktayız.

Fatih Arçelik Kombi Servisi: Kombiler Nerelerden Alınmalıdır? LPG'li Mi Yoksa Doğalgazlı Kombi Mi Tercih Edilmeli?

Kombiler her markanın kendi bayilerinden satın alınabilen cihazlardır. Fakat bakım hizmeti için en önemli adreslerden birisi yetkili servistir. Güvenilirdir. Önceliği daima müşteri memnuniyeti ve üst düzey hizmet garantisidir. Kombilerin modellerine göre markalar 2 ya da 3 yıl garanti verebilirler. Garanti süresi dolduktan sonra başka bir servis ile çalışmak isterseniz mutlaka Fatih Arçelik Kombi Servisi hizmetlerini tercih etmelisiniz.

Fatih Arçelik Kombi Servisi hem bacalı hem de LPG’li kombilere bakım ve onarım hizmeti vermektedir. LPG’li kombiler tüp gazlı kombiler olarak da geçmektedir. Bu tarz kombilerde en önemli nokta 2 adet tüp kullanmaktır. İki tüp de bir arada tutulmaya yardımcı olacak özel tüp gaz kilidi kullanılmaktadır. Hem maliyeti fazladır hem de kullanışlı değildir. Bu nedenle doğal gazlı kombi kullanılması önerilmektedir.

Fatih Arçelik Kombi Servisi: Merkezi Sistemden Kombiye Geçildiğinde Mevcut Sistem Kullanılmaya Devam Edilebilir Mi?

Eğer daha önce merkezi sistem kullanıyorsanız ve kombi kullanımına yeni başlayacaksanız dairede mevcut olan kaloriferleri kullanabilirsiniz. Fakat öncelikle profesyonel bir ekip olan Fatih Arçelik Kombi Servisi tarafından tesisatın komple temizliğini yapmak gerekmektedir. Böylece ısı ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmanın önüne geçer.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.


Arçelik Kombi Arıza Kodları

Arçelik DGK 20 HK LCD , Arçelik DGK 20 HR LCD Çift Eşanjörlü Kombi Arıza Kodları, Arçelik DGK BI LCD Çift Eşanjörlü Kombi Arıza Kodları

A01 arıza kodu : Arçelik kombi ateşleme arızası, bu sorun ile karşılaştığınızda kombinizin yanında bulunan ve doğalgaz saati üstünde bulunan gaz vanasını kontrol ediniz cihazınısı resetledikten sonra arıza devam ederse servisimizi arayınız.

A03 arıza kodu : Arçelik kombi emniyet termostat arızası, 105 derece limit termostadı arızası. Suyun çok ısınması yada termostatın arızalı olması nedeniyle ortaya çıkar. Sistem soğutuldaktan sonra,reset işlemi ile tekrar çalıştırmayı deneyiniz. Arıza kodu hala görüntüleniyorsa servisimizi arayınız.

Arçelik DGK 20 HK LCD Kombi Arıza Kodu

E01 arıza kodu: Kombinize gaz gelmediği yada cihazın ateşleme devresiyle alakalı arıza kodudur resetleme işlmeminde sonra servisimizi arayabilirsiniz.

E02 arıza kodu : Aşırı ısınma veya 105 derece limit ter. hatası.Petek vanalarını kontrol ediniz eğer vanalar açık ise servisimize ulaşınız.

E03 arıza kodu :Kombinizin devreye girerken yeterli hava basıncını oluşturamadığı anlamına gelir.Cihazınızın baca ucu açık ise (fan motoru,hava prostadı,elektronik devre kartı arızası olabilir)servisimize ulaşabilirsiniz.

E04 arıza kodu : Kombinizin alevi düzenli dağıtamadığı emniyet hatası ( Arçelik DGK 20 HR BI LCD Çift Eşanjörlü Kombi Arıza Kodu )

E05 arıza kodu : Kombi petek gidiş suyu sensör arızası ( Arçelik kombi kalorifer sensör arızası ), sensör ve bağlantıları kontrol edilmeli, arızalı ise sensör değiştirilmelidir.

E06 arıza kodu : Arçelik sıcak su sensör (NTC) arızası sensör ve bağlantılarını kontrol ediniz. Arızalı ise sensörü değiştiriniz.

E10 arıza kodu : Arçelik kombi düşük su basıncı arızası, Arçelik kombi bar göstergesi üzerinden basıncı kontrol ediniz. Su basıncı 1.5 – 1.8 bar olacak şekilde ayarlayınız.

E25 / E26 arıza kodu : Kombizin aşırı ısınma arızasına geçtiğini gösteren arıza kodudur.Petek vanaları kontrol edildikten sonra sistemin soğuması beklenip cihaz resetlenmelidir.Arıza devamında servisimize ulaşabilirsiniz.

E35 arıza kodu : Kombinizin alevi düzenli dağıtmadığını gösteren arıza kodudur servisimizi arayınız.

E96 arıza kodu :Düşük voltaj hatası.Servisimizi arayınız.

Arçelik DGK 26 KB LCD Çift Eşanjörlü Kombi Arıza Kodları

E01 arıza kodu : Kombinize gelen gaz hattıdaki ve doğalgaz saatinizde bulunan gaz vanasını kontrol ediniz.(Ocağınızı yakarak gaz geldiğinden emin olabilirsiniz.)Vanaların açık olması ve arızanın devam etmesi durumunda servisimize ulaşınız.

E02 arıza kodu :Aşırı ısınma veya 105 derece limit ter. hatası.Petek vanalarını kontrol ediniz eğer vanalar açık ise servisimize ulaşınız.

E03 arıza kodu : Kombinizin devreye girerken yeterli hava basıncını oluşturamadığı anlamına gelir.Cihazınızın baca ucu açık ise (fan motoru,hava prostadı,elektronik devre kartı arızası olabilir)servisimize ulaşabilirsiniz.

E04 arıza kodu : Kombinizin alevi düzenli dağıtamadığı emniyet hatası ( Arçelik DGK 20 HR BI LCD Çift Eşanjörlü Kombi Arıza Kodu )

E05 arıza kodu :Kombi petek gidiş suyu sensör arızası ( Arçelik kombi kalorifer sensör arızası ), sensör ve bağlantıları kontrol edilmeli, arızalı ise sensör değiştirilmelidir.

E06 arıza kodu : Arçelik sıcak su sensör (NTC) arızası sensör ve bağlantılarını kontrol ediniz. Arızalı ise sensörü değiştiriniz.

E10 arıza kodu : Arçelik kombi düşük su basıncı arızası, Arçelik kombi bar göstergesi üzerinden basıncı kontrol ediniz. Su basıncı 1.5 – 1.8 bar olacak şekilde ayarlayınız.

E25 arıza kodu : Kombizin aşırı ısınma arızasına geçtiğini gösteren arıza kodudur.Petek vanaları kontrol edildikten sonra sistemin soğuması beklenip cihaz resetlenmelidir.Arıza devamında servisimize ulaşabilirsiniz.

E35 arıza kodu : Düzensiz alev dağılımı arızası.

E80 arıza kodu : Elektronik devre arızası.

E97 arıza kodu : Yanlış enerji beslemesi elektrik frekansı,

E98 / E99 arıza kodu : Ana kontrol panosu lektriksel arıza,

Arçelik DGK 20 HP LCD Kombi Arıza Kodları, Arçelik DGK 26 HP LCD Kombi Arıza Kodları, Arçelik DGK 20 HPT LCD Kombi Arıza Kodları

E ile gösterilen arızalar resetlenebilir arıza durumlarıdır. Reset işlemi için RESET ( K4 ) tuşuna basınız.

E01 arıza kodu :Kombinize gelen gaz hattıdaki ve doğalgaz saatinizde bulunan gaz vanasını kontrol ediniz.(Ocağınızı yakarak gaz geldiğinden emin olabilirsiniz.)Vanaların açık olması ve arızanın devam etmesi durumunda servisimize ulaşınız.

E02 arıza kodu : Kombinize yetersiz gaz gelmesi yada alevin düzenli dağılmaması nedeniyle oluşan arıza kodudur.

E03 arıza kodu :Aşırı ısınma veya 105 derece limit ter. hatası.Petek vanalarını kontrol ediniz eğer vanalar açık ise servisimize ulaşınız.

E04 / E05 / E06 arıza kodu : Kombinizin devreye girerken yeterli hava basıncını oluşturamadığı anlamına gelir.Cihazınızın baca ucu açık ise (fan motoru,hava prostadı,elektronik devre kartı arızası olabilir)servisimize ulaşabilirsiniz.

E08 arıza kodu : Kombinizin yanma esnasında oluşan alevi (iyonizasyon) görmemesinden oluşan arıza kodudur.

E09 arıza kodu : Kombinizin gaz valfi arızası.

E12 / E21 arıza kodu : Kombinizin elektronik devre kartı arızası

E82 arıza kodu : Kombinizin alevi görmeme (iyonizasyon) arızası,

F02 arıza kodu : Hatalı alev oluşumu

F13 arıza kodu : Kombinizi bloke olması durumunda Reset kilitlenmesi, cihazın sigortasını kapatıp açınız,yada fişini çekip takınız.

F22 arıza kodu : Düşük voltaj arızası,

F23 arıza kodu : Kombinizin devreye girerken yeterli hava basıncını oluşturamadığı anlamına gelir.Cihazınızın baca ucu açık ise (fan motoru,hava prostadı,elektronik devre kartı arızası olabilir)servisimize ulaşabilirsiniz.

F25 arıza kodu : Kombinizin elektronik devre kartı arızası.

F31 arıza kodu :Kombi petek gidiş suyu sensör arızası ( Arçelik kombi kalorifer sensör arızası ), sensör ve bağlantıları kontrol edilmeli, arızalı ise sensör değiştirilmelidir.

F32 arıza kodu : Kombinize bağlı olan dış hava sensörü arızası.(Dış hava sensörü kullanmıyorsanız servisimizi arayınız.)

F33 arıza kodu : Arçelik sıcak su sensör (NTC) arızası sensör ve bağlantılarını kontrol ediniz. Arızalı ise sensörü değiştiriniz.

F37 arıza kodu : Arçelik kombi düşük su basıncı arızası, Arçelik kombi bar göstergesi üzerinden basıncı kontrol ediniz. Su basıncı 1.5 – 1.8 bar olacak şekilde ayarlayınız.

F59 arıza kodu : Kombinizin gaz valf arızalı olduğunu gösteren arıza kodudur.Servisimizi arayınız.

Arçelik DGK Y 20 LCD Yoğuşmalı Kombi Arıza Kodları, Arçelik DGK Y 24 LCD Yoğuşmalı Kombi Arıza Kodları

A01 arıza kodu : Kombinize gelen gaz hattıdaki ve doğalgaz saatinizde bulunan gaz vanasını kontrol ediniz.(Ocağınızı yakarak gaz geldiğinden emin olabilirsiniz.)Vanaların açık olması ve arızanın devam etmesi durumunda servisimize ulaşınız.

A02 arıza kodu : Brülör kapalı sinyali varken alev var, Elektrot ve kart arızası mevcut olabilir.

A03 arıza kodu : Aşırı sıcaklık korumasının (105 derece limit ter.) devreye girmesi, Sistemde hava varsa,petek suyu sirkülasyonunda sorun varsa ve ısıtma sensörü arızalı ise ortaya çıkar.

A06 arıza kodu : Ateşleme sonrası alev yetersizliği, gaz ayarları kontrol edilmeli, gaz sistemi kontrol edilmeli.

A15 arıza kodu : F05 arızasının 5 kez tekrarlanması durumunda cihazı blokaj eden arıza kodudur.

A41 arıza kodu : Sensörlerin konumlandırılması, sensörlerin boru ile bağlantısı kesilmiş veya kabloları kopuk olabilir.

F05 arıza kodu :Kombinizin devreye girerken yeterli hava basıncını oluşturamadığı anlamına gelir.Cihazınızın baca ucu açık ise (fan motoru,hava prostadı,elektronik devre kartı arızası olabilir)servisimize ulaşabilirsiniz.

F10 arıza kodu : Kombinizin Petek gidiş sensörü arızası, Sensör arızalı yada bağlantıları kopuk olabilir.

F11 arıza kodu : Kombinizin sıcak su sensörü arızası, Sensör ve bağlantıları kontrol edilmelidir.

F14 arıza kodu : Kombinizin petek gidiş sensörü arızası, Sensör arızalı yada kablo tesisatında kopuk olabilir.

F34 arıza kodu : Düşük voltaj arızası, besleme gerilimi 190V ’dan düşük

F35 arıza kodu :Kombinize gelen şebeke elektriği frekansı yetersiz.

F37 arıza kodu : Arçelik kombi düşük su basıncı arızası, Arçelik kombi bar göstergesi üzerinden basıncı kontrol ediniz. Su basıncı 1.5 – 1.8 bar olacak şekilde ayarlayınız.

F42 arıza kodu : Isıtma sensöründe okuma hatası, sensör arızalı

F43 arıza kodu :Aşırı sıcaklık korumasının (105 derece limit ter.) devreye girmesi, Sistemde hava varsa,petek suyu sirkülasyonunda sorun varsa ve ısıtma sensörü arızalı ise ortaya çıkar.

F50 arıza kodu : Kombinizin kablo tesisatı kısa devre.Kablolarda kopukluk var.

E35 arıza kodu :Düzensiz alev dağılımı arızası.

E96 arıza kodu : Arçelik kombi düşük voltaj arızası ( Arçelik DGK 20 HR BI LCD Çift Eşanjörlü Kombi Arıza Kodu )

Arçelik DGK 26 KB LCD Çift Eşanjörlü Kombi Arıza Kodları

E01 arıza kodu : Gaz beslemesi blokajı arızası,

E02 arıza kodu : Emniyet termostat sensörü arızası,

E03 arıza kodu : Baca termostat sensörü arızası (Yanlızca bacalı cihazlar için)

E04 arıza kodu : Geçici alev kaybı güvenlik arızası,

E05 arıza kodu : Kalorifer sensörü arızası,

E06 arıza kodu : Sıcak su sensörü arızası,

E10 arıza kodu : Düşük su basıncı arızası,

E25 arıza kodu : Maksimum sıcaklık uyarısı, Kombi pompası sıkışmış olabilir.

E35 arıza kodu : Alev oluşumu arızası,

E80 arıza kodu : Devresel kontrol sistemi arızası,

E97 arıza kodu : Düşük voltaj hatası.

Fatih Kombi Servisi Hizmet Noktaları

•Aksaray Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Akşemsettin Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•AlemdarAli Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Kuşçu Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Atikali Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Ayvansaray Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Balabanağa Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Balat Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Beyazıt Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Binbirdirek Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Cankurtaran Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Cerrahpaşa Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Cibali Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Demirtaş Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Derviş Ali Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Eminsinan Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Hacıkadın Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Hasekisultan Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Hırka-i Şerif Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Hobyar Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Hoca Gıyasettin Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Hocapaşa Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•İskenderpaşa Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Kalenderhane Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Karagümrük Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Katip Kasım Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Kemalpaşa Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Küçükayasofya Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Kocamustafapaşa Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Mercan Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Mesihpaşa Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Mevlanakapı Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Mimar Hayrettin Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Mimar Kemalettin Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Mollafenari Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Mollagürani Mahallesi Arçelik Kombi Yetkili Servisi

•Mollahüsrev Mahallesi ArçelikKombi Yetkili Servisi

•Muhsinehatun Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Nişanca Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Rüstempaşa Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Saraçishak Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Sarıdemir Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Seyyid Ömer Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Silivrikapı Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Sultanahmet Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Sururi Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Süleymaniye Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Sümbülefendi Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Şehremini Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Şehsuvarbey Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Tahtakale Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Tayahatun Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Topkapı Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Yavuzsinan Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Yavuz Sultan Selim Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Yedikule Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi

•Zeyrek Mahallesi Alarko Kombi Yetkili Servisi