En yakın Gaziosmanpaşa Baxi Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67
0(212) 609 30 02

Gaziosmanpaşa Baxi Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Gaziosmanpaşa Baxi Kombi Servisi kombilerin bakımlarını yapar. Kombiler dairelerin ısınmasını ve sıcak su ihtiyacını karşılayan cihazlardır. Isınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan kombiler, insan hayatına girdiği günden itibaren yaşamın merkezine yerleşti. Yaşam alanlarında bu kadar önemli yer kaplayan kombilerin herhangi bir arıza durumunda gerekli işlemi Gaziosmanpaşa Baxi Kombi Servisi tarafından yapılmaktadır.

Kombi kullanıcıları tarafından kombilerle ilgili akılalra takılan bazı sorular vardır. Yetkili servis tarafından bu yazıda kullanıcıların aklına takılan sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Bir Kombi İle En Fazla Ne Kadar Yer Isınabilir?

Bir kombi cihazıyla en fazla bir daire ısınabilir. Eğer oturulan daire dublex ya da triplex ise yine tek kombi ısınma için yeterlidir. Fakat böyle bir durum söz konusu ise mutlaka Gaziosmanpaşa Baxi Kombi servisi ile görüşülmelidir. Isıtılacak alan belli bir metrekareyi geçtikten sonra bacalı ya da hermetik kombi kullanımı doğru değildir yoğuşmalı kombi tercih edilmelidir. Yetkili servis ile görüşerek konuyla ilgili gerekli yardımı alabilirsiniz.

Gaziosmanpaşa Baxi Kombi Servisi: Kombilerin Garanti Süresi Ne zaman Başlar?

Kombilerin garantisi kombilerin yetkili servis tarafından kurulduğu anda başlar. Gaziosmanpaşa Baxi Kombi montajı ve kurulumu sağlandıktan sonra markanın verdiği süre boyunca garantisi devam eder.

Kombinin Ortalama Isı Ayarı Kaç Derece Olmalıdır?

Kombinin ısı ayarı çeşitli özelliklere göre değişmektedir. Bu anlamda hiçbir zaman kimse net bilgi veremez. Isıtma sistemleri zaten kombi üzerindedir. Yani bunu beklentinize, dairenizin ve binanızın özelliklerine, cihazınızın marka modeline göre kendiniz ayarlayabilirsiniz. Bizler bu özellikleri bilmeden sizlere bu etapta net bilgiler veremeyiz. Kombinizde bulunan ısı ayarlarından kendiniz sıcak su ve kalorifer ayarını belirleyebilirsiniz.

Kombi Basıncı Sıfırlanırsa Kombi Çalışır Mı?

Baxi kombi çeşitleri içerisinde su olmadan çalışmamaktadır. Bu durumlarda kombiler genellikle arıza uyarısı göstermektedir. Arıza durumunda kombilerin arıza lambası yanar. Arıza lambası ya da dijital kombilerin ekranında ortaya çıkan hata kodu kombilerin neden arıza verdiğini belli eden uyarılardır. Gaziosmanpaşa Baxi Servisi, kombi çeşitlerinde olması gereken ideal su basınç durumunun, 1 bar ile 2 bar arasında olması gerektiğini belirtmektedir. 1 barın altı düşük, 2 barın altı ise yüksektir.

Kombinin Su Basıncını Hangi Seviyede Tutmak Gerekir?

Kombi su basıncı kullanıma göre düşebilir ya da çıkabilir. Yani sabit tutulamaz. Düşerse yani 1 barın altında olursa su basılır 2,5 barı geçerse de suyu alınır. Bu şekilde kullanılabilir. Bu durumda kullanıcı kendisi bu sorunu çözebilir. Eğer Basınç uyarısı sık sık oluyorsa Gaziosmanpaşa Baxi Kombi Servisi ile görüşülmelidir.

Gaziosmanpaşa Baxi Servisi: Kombide Yaz-Kış Konumu Nedir?

Yaz konumu sadece şofben yani sıcak su konumu anlamındadır. Kış konumu ise kalorifer ayarının açıldığı kaloriferlerin çalıştığı ayardır.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.


Baxi Arıza kodları

Baxi Luna E01 Arıza Kodu : Baxi Luna Kombide E01 Uyarısı Kombiye Gazın Gelmediğini Belirtmektedir. Bu Durumda Kombinin Elektronik Kartında Ya Da Gaz Valfinde Sorun Olabilir. Yapılması Gereken İse Baxi Luna Kombi Servisi’ne Ulaşmaktır.

Baxi Luna E02 Arıza Kodu : Cihazda Aşırı Isınma Söz Konusu Olduğunda Bu Uyarı Kodu Ekranda Belirmektedir. Kısacası Termostat Arızalı İse Cihaz Kendini Otomatik Olarak Bloke Etmiştir. Cihaz İçin Kullanım Dışı Olmuş Da Diyebiliriz. Bu Durumda Baymak Servisi İle Görüşmelisiniz.

Baxi Luna E03 Arıza Kodu : Baca Tip Kombilerde Baca Sensoru Yer Almaktadır. Baca Sensörünün Kombideki Görevi Kombinin Aynı Zamanda Ortamın Sıcaklığını Kontrol Etmek Ve Elektronik Karta Bunu Aktarmaktır. Bu Arıza Kodu Ekranda Beliriyor İse Sensör Görevini Gerçekleştirmiyordur. Kısa Sürede Baymak Baxi Luna Servisi’nden Yardım Almalısınız.

Baxi Luna E04 Arıza Kodu : Kombide Alev Olup Olmadığını Elektronik Karta Aktaran İyonizeysen Elektrotu Sinyal Alamadığında Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Gaz Akımında Bunun Yanı Sıra Atık Gaz Sisteminde Ya Da İyonizeysen Elektrotunda Sorun Olabilir. Baymak Servisi’ni Arayarak Yardım İstemelisiniz

Baxi Luna E05 Arıza Kodu : Baxi Luna Kombide E05 Hata Kodu Var İse Kalorifer Sensöründe Sorun Vardır. Bu Durumda Kaloriferler Kesinlikle Isınmaz. Sorunun Çözümlenmesi Adına Baxi Luna Servisi Aramalısınız.

Baxi Luna E06 Arıza Kodu : Baxi Luna Kombide Bu Uyarı Kodu Yaz Kış Yaşanabilmektedir. Çünkü Bu Kodun Açıklaması Kombinin Sıcak Su Vermemesidir. Bu Durumda Kombide Sıcak Su İçin Çalışan Sensörünün Değişimi Gerekmektedir. Parça Değişimi İçin Mutlaka Baxi Luna Servisi İle Görüşünüz.

Baxi Luna E10 Arıza Kodu : Kombide Suyun Azaldığını Belirten Uyarı Kodudur. Kombi Basıncını Kontrol Ederseniz 1 Barın Altında Olduğunu Görürsünüz. Kombiye Gerektiği Kadar (1,5 Bar) Su Basarsanız Kombi Çalışmaya Devam Edecektir.

Baxi Luna E25 Arıza Kodu : Kombinin En Yüksek Sıcaklığa Ulaştığını Belirten Hata Kodudur. Baxi Luna Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirdi İse Ya Pompa Sıkışmıştır Ya Üç Yollu Vananın Konumu Değişmiştir Ya Eşanjör Tıkanmıştır Veya Kireçlenmiş Ya Da Kalorifer Filtreleri Tıkanmıştır. Bu Durumda Cihaza Müdahale Etmemeli Baxi Luna Kombi Servisi’ni Aramalısınız.

Baxi Luna E35 Arıza Kodu : Baxi Luna Kombide Beliren Bu Uyarı Kodu Cihazda Alevin Oluşmadığı Anlamındadır. Bu Durumda Cihazdan Sıcak Su Alamazsınız Aynı Zamanda Petekleriniz De Isınmaz. Cihaza Müdahale Etmeden Baymak Servisi Aramanız Gerekmektedir.

E80 Arıza Kodu : Baxi Luna Kombi Ekranında E80 Uyarı Kodu Varsa Elektronik Kartta Sorun Var Demektir. Bu Durumda Tüketici Olarak Cihaza Müdahale Etmemeli Hemen Baymak Servisi Aramalısınız.

Baxi Luna E97 Arıza Kodu : Elektrik Voltajı İle Alakalı Sorun Olduğunda Baxi Luna Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Bu Durumda Daire Girişine Gelen Voltajlar Düşük Veya Cihazda Elektronik Kart Sorunu Var Diyebiliriz. Baxi Luna Kombi Servisi İle İletişime Geçmelisiniz.

Baxi Luna E98/99 Arıza Kodu : Baxi Luna Kombide Her İki Hata Kodu Da Elektronik Kart Arızası Anlamına Gelmektedir. Kısa Sürede Baymak Servis İle Görüşüp Yardım Talebinde Bulunmalısınız.

Gaziosmanpaşa Kombi Servisi Hizmet Noktaları

• Bağlarbaşı Mahallesi Baxi Kombi Yetkili Servisi
• Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi Baxi Kombi Yetkili Servisi
• Fevzi Çakmak Mahallesi Baxi Kombi Yetkili Servisi
• Hürriyet Mahallesi Baxi Kombi Yetkili Servisi
• Karadeniz Mahallesi Baxi Kombi Yetkili Servisi
• Karayolları Mahallesi Baxi Kombi Yetkili Servisi
• Kazım Karabekir Mahallesi Baxi Kombi Yetkili Servisi
• Merkez Mahallesi Baxi Kombi Yetkili Servisi
• Mevlana Mahallesi Baxi Kombi Yetkili Servisi
• Pazariçi Mahallesi Baxi Kombi Yetkili Servisi
• Sarıgöl Mahallesi Baxi Kombi Yetkili Servisi
• Yeni Mahalle Mahallesi Baxi Kombi Yetkili Servisi
• Yenidoğan Mahallesi Baxi Kombi Yetkili Servisi
• Yıldıztabya Mahallesi Baxi Kombi Yetkili Servisi