En yakın İstinye Demirdöküm Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67
0(212) 609 30 02

İstinye Demirdöküm Kombi Servisi

İstinye Demirdöküm Yetkili Servisi kombi cihazlarının bakım ve onarımlarını gerçekleştirmektedir. Kombiler uzun ömürlü kullanım için düzenli bakımları yapılması gereken elektronik cihazlardır. İstinye Demirdöküm Yetkili Servisi hizmeti veren Doruk Kombi Servisi kombilerin bakımlarını gerçekleştirmektedir.

İstinye Demirdöküm Servisi olarak belirtmeliyiz ki kombinizin sağlıklı çalışması için periyodik olarak cihazınızın bakımını yaptırmanız gerekmektedir. Periyodik bakım süreci yılda bir kez olmak kaydıyla yıl içerisinde Mart ya da Eylül ayları arasında yapılmalıdır. Bu dönemlerde İstinye Demirdöküm Servisi hizmeti veren Doruk Kombi Servisi tarafından bakım hizmeti satın alabilirsiniz.

İstinye Demirdöküm Yetkili Servisi: İdeal Kombi Kullanımı Nasıldır?

Kombi çalışma prensibi gereği sistemdeki suyu bir pompa yardımıyla devir daim ettirir. Devir daim pompasının sağlıklı çalışması için en az üç metre radyatörün çalışması önerilmektedir. Radyatörlerin kapatılmasının enerji tüketimi açısından fazla karlı olmayacağı bilinmelidir. Kombiler kurulurken eğer mevcutta merkezi sistem tesisatı varsa kombi cihazları o tesisata da bağlanabilir.

İstinye Demirdöküm Yetkili Servisi: Kombilerin Kullanım Süreleri Ne Kadardır?

Kombilerin garanti süresi Sanayi Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu gibi minimum iki yıldır. Anacak satıcı firmaların iki yıldan az olmamak şartıyla kendilerinin belirleyeceği garanti süreleri olabilir. Kombi garanti süreleri cihazın montajından sonra İstinye Demirdöküm Servisi tarafından gerçekleştirilen kontroller neticesinde devreye alımı yapılarak başlatılır.

Kombi tesisatlarında herhangi bir tıkanıklık olursa eğer cihazlar zarar görebilir. Bu durumda da kombi cihazı arızalanabilir ve kullanım ömrü kısalabilir. Ayrıca tıkalı olan kombi boruları ısı veriminin düşmesine de neden olur. Isıdan verim alabilmek için kombinin ısı ayarı cihazın bağlı olduğu tesisatın türüne kullanılan boru çağlarının yeterliliğine, binanızın ısı yalıtımına ve tesisatta bulunan radyatörlerinizin büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir.

İstinye Demirdöküm Yetkili Servisi: Kombiler Hangi Durumlarda Çalışmaz?

Kombiler su basıncı düştüğünde arıza moduna geçebilirler. Günümüzde kullanılan kombilerin hemen hemen hepsinde su basıncını kontrol etmek için basınç sensörleri kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak belirli bir seviyenin altında su bulunan kombiler çalışmaz. İdeal su basıncı 1,5 bardır.

Kombilerin çalışma sorunları yoksa eğer yaz ve kışın ayrı konumlarda çalıştırmak gerekmektedir. Tüm kombilerde yaz ve kış konum düğmesi mevcuttur. Kış konumunda iken kombi ayarlanan sıcaklıkta kalorifer tesisatın ısıtır sıcak su açıldığı anda kalorifer tesisatını ısıtmayı durdurarak sıcak su ısıtmaya başlar. Yaz konumunda ise kombi sadece sıcak su açıldı anda devreye girerek sıcak suyu ısıtmaya başlar.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.