En yakın İstinye Vaillant Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67
0(212) 609 30 02

İstinye Vaillant Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

İstinye Vaillant Kombi Servisi ürünleri evlerin ısınma ihtiyacını sağlayan ürünlerdir. Bakımı yapılan kombiler hem enerji, hem ısı hem de ekonomik olarak tasarruf etmeye yaramaktadır. İstinye Vaillant Kombi Servisi ısınma ihtiyacını gideren kombilerin düzenli olarak bakımını ve onarımını yapmaktadır. Kombi kullanılan binada dış cephe yalıtımı da var ise kombinin enerji ve ısı tasarrufu daha da artmaktadır.

Kombi Nedir?

Kombi, hem ev ısınmasını hem de sıcak su ısınmasını sağlayan bir sitemdir. Kombi olarak adlandırılan cihazdan çıkan borular, petek denilen ve odaları ısıtmaya yarayan cihazlara geçerek ısınma işlemi gerçekleşir. Isıtma işlemi borulardan geçen sıcak su ile gerçekleşir. Her ısıtma sisteminin olduğu gibi kombilerinde bazı avantajları ve dezavantajları vardır. Kullanıcı için birçok kolaylık sağlayan bu cihazlar günümüzde özellikle büyük şehirlerde en çok tercih edilen ısınma sistemleridir. İstinye Vaillant Kombi Servisi yetkili servisi kombi kurulumu ve bakımı yapmaktadır.

İstinye Vaillant Kombi Yetkili Servisinin Avantajları

• Merkezi sistem ısıtma yönteminden farklı olarak her daire kendi ısı ayarını kendi belirler. • Evin tamamı ya da sadece belirli odalar da ısınma sağlanabilir. • Hem ısıtma, hem de kullanma sıcak suyu temini aynı zamanda mümkündür. • Kullanılan yakıt temiz olduğundan atığı yoktur. • Gaz yakıtlı olduğundan yakıtı depolama derdi olmaz.

İstinye Vaillant Kombi Yetkili Servisi Dezavantajları

• İlk yatırım maliyeti merkezi sistemlere göre daha pahalıdır. • Herkes aynı oranda kullanmadığından istenilen derecede ısınma sağlanamaz. • Ortak kullanım alanları (merdiven boşluğu, ana giriş holü gibi) ısıtılmaz.

İstinye Vaillant Kombi Servisi Çeşitleri

Her alanda olduğu gibi teknoloji kombi sektöründe de oldukça gelişmiş ve kendini yenileyen bir hale gelmiştir. Çeşitli özelliklerde ve donanımlara sahip farklı farklı İstinye Vaillant Kombi Servisi çeşitleri mevcuttur. Kombiler, pek çok farklı sınıfa ayrılsa da en çok kullanılan modeller üçe ayrılmaktadır. Bu üç farklı kombi çeşidi; bacalı, hermetik ve yoğuşmalı kombidir.

Bacalı Kombiler: Bir bacaya bağlanan kombilerdir. Yanma esnasında gerekli oksijeni ortamdan alırlar ve yanma sonunda oluşan atık gazları, uygun bir baca vasıtasıyla dışarıya atarlar. Bu bacalar çelikten yapılmış olmalıdır ve sızdırmaz özelliğe sahip olması gerekmektedir. İstinye Vaillant bacalı kombilerde, dışarı atılmak istenilen gaz sıcaklığı sayesinde yükselir, baca sayesinde dış ortama atılır. Bazı modellerinde ise bu işlemi içerisinde bulunan fan yapmaktadır.

Hermetik Kombiler: En çok tercih edilen kombi çeşididir. Hermetik kombiler ise yanma için gerekli olan oksijeni dışarıdan alırlar ve yanma sonucunda oluşan yanma ürünleri de baca vasıtasıyla dışarıya atarlar. Hermetik kombiler kendi bacaları vasıtasıyla dış ortamdan hava alış verişini gerçekleştirdikleri için baca çıkışları dışarıda olmalıdır. Bunlara ayrıca denge bacalı kombi de denir. İstinye Vaillant hermetik kombiler de baca problemi yoktur.

Yoğuşmalı Kombi: Gaz hâlindeki bir maddenin çevresine ısı vererek sıvı hale dönüşmesi olayına Yoğuşma denir. Yoğuşmalı Kombi ile ilgili en büyük yanlış anlaşılma yoğuşmalı kombinin gazı iki defa yaktığının sanılmasıdır. Oysa kombiden çıkan su buharının eşanjörün etrafında döndürülmesiyle içindeki enerji alınır ve su hâline gelen buhar dışarı atılır. Diğer kombilere göre daha az maliyetlidir. Baca gazları içerisindeki su buharı 54ºC’de yoğuşmaya başlar. Bu da dönüş su sıcaklığının düşük olası gerektiği anlamına gelir. Bu durumda yoğuşmalı kombi yüksek verimde kullanarak klasik kombilere oranla %15-20 daha fazla yakıt tasarrufu sağlanmaktadır.

İstinye Vaillant Kombi Servisi servisi hermetik, bacalı ve yoğuşmalı bütün kombi modellerine hem bakım hem de onarım hizmeti sunmaktadır. Kombi kurulumu da verilen hizmetler arasındadır.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.