En yakın Tarabya Protherm Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67
0(212) 609 30 02

Tarabya Protherm Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Tarabya Protherm Kombi Servisi kombilerin bakım ve onarımını gerçekleştirir. Kombiler temel ihtiyaç olan ısınma ihtiyacını karşılayan cihazlardır. Bu nedenle aslında oldukça önemli ve sürekli bakımı yapılması gereken cihazlardandır. Düzenli bakımı yapıldığında kombiler oldukça verimli hale gelmektedir. Bakımları yapılmadığı zaman ise ne yazık ki bazı sorunlara neden olabilir. Bu nedenle Tarabya Protherm Kombi Servisi kombilerin her ihtiyacını karşılar.

Kombilerin verimli çalışması için önemli bir noktada kullanıldığı alana uygun olmasıdır. Kombilerin türleri ve kullanıldığı alanlar değişmektedir. Her kombi her alana maalesef uymayabilir. Bu nedenle kombi seçerken mutlaka alan ve kombi türü uygunluğu araştırılmalıdır. Tarabya Protherm kombi servisi bu gibi konularda kullanıcılarına uzman kadrosu sayesinde fikirler vererek yönlendirme sağlamaktadır. Hermetik, bacalı, yoğuşmalı ve konvansiyonel kombi çeşitleri hakkında doğru yönlendirme ile doğru kombi seçmenize yardımcı oluyorlar. Tarabya Protherm Kombi Servisi olarak bu yazıda bacalı ve hermetik kombi arasındaki farkları ve özelliklerini açıklayacağız.

Tarabya Protherm Kombi Servisi: Kombi Türleri Nelerdir?

Tarabya Protherm servisi tarafından kombiler ilk olarak baca sistemlerine göre iki kategoriye ayrılabilir. Bacalı ve bacasız yani hermetik kombiler olarak ayrılan kombiler farklı özelliklere sahiptir. Bacalı kombiler, ısıtmayı sağlamak için gerçekleştirdikleri yanma işlemi esnasında ihtiyaç duydukları oksijeni kurulu bulundukları ortamdan alıp, atık gazları bacaları aracılığıyla dışarıya atan ürün tipleridir. Bacasız kombiler yani hermetik kombiler ise bacaya ihtiyaç duymayan kombilerdir. Bu tür kombilerin içerisinde fan kitleri bulunmaktadır. Fan kitleri ile, kombiler dış ortamdan gerekli havayı alır ve atık gazları da aynı şekilde dışarı atmaktadır.

Tarabya Protherm Kombi Servisi: Bacalı Ve Hermetik Kombi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bacalı tip kombiler kullandıkları havayı bulundukları ortamdan doğruca alıp dışarıya da aynı yöntemle verdikleri için, kullanıldıkları alanların çok düzgün şekilde havalandırılması ve gaz sızıntılarına yol açmayacak standartlarda kurulumlarının yapılması oldukça önemlidir. Hermetik kombiler ise, ortam havasını kullanmadıkları için, böyle bir havalandırma işlemi gerektirmezler; ancak hava akım borusu ile dış ortama bağlanmaları gerekir. Birkaç yıl öncesine kadar havalandırma ve kurulum hataları nedeniyle sürekli şahit olduğumuz karbondioksit zehirlenmelerinin, hermetik kombi kullanımının yaygınlaşmasıyla gitgide azaldığını söylemek mümkün. Dolayısıyla, havalandırma ve kurulum standartları ile ilgili emin olamadığınız durumlarda, riskleri minimum seviyeye indirmek için hermetik kombileri tercih etmenizi öneririz. Kombinizle ilgili herhangi bir sorun hissettiğinizde mutlaka Protherm kombi servisi hizmeti veren Doruk Kombi Servisi ile irtibata geçmelisiniz.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.