En yakın Tarabya Vaillant Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67
0(212) 609 30 02

Tarabya Vaillant Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Tarabya Vaillant Kombi Servisi tarafından kombilerin yılda en az 1 kez bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bakımı yapılmayan kombiler enerji ve ısı kaybına neden olabilir.

Kombiler kış aylarının ev ısıtmasında vazgeçilmezi olan ürünlerdir. Bütün evin aynı anda ve eşit miktarda ısınmasını sağlar. Eşit olarak ısınan evlerde, elektrikli sobalar, doğal gaz sobaları ya da kömür sobalarında olduğu gibi bir odanın sıcak bir odanın soğuk olması gibi bir durum söz konusu değildir. Fakat kombi konusunda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Bacalı, Hertmetik ve yoğuşmalı olarak 3 farklı çeşit kombi bulunmaktadır. Yoğuşmalı kombiler evin metrekaresi 120’yi geçtikten sonra kullanılmaktadır. Genellikle en sık kullanılan kombiler hermetik ve bacalı kombilerdir.

Tarabya Vaillant Kombi Yetkili Servisi: Bacalı Tip Kombiler

Bacalı tip kombiler; yanma oluşumu için ortamda ki havayı kullanarak alev oluşumunu sağlamaktadır. Bacalı kombiler için bina ya da daire bacası olmak zorundadır. Duş sırasında kombinin bulunduğu ortam sürekli havalandırılmalıdır.

Tarabya Vaillant Kombi Servisi: Hermetik Tip Kombiler

Hermetik tip kombiler; içerinde bulunan fan yardımı ile hava akışını sağlamaktadır. Hermetik kombilerin dışarıya uzanan bacaları bulunmaktadır. Bu baca yardımı ile hava akışını sağlamakta ve alev oluşumu için alması gereken havayı baca yardımı ile dışarıdan almaktadır. Hermetik kombiler günümüzde en çok kullanılan kombi türlerindendir.

Tarabya Vaillant Kombi Servisi: Bacalı Kombi Ve Hermetik Kombi Arasındaki Farklar Nedir?

• Hermetik kombi cihazlarda fan desteği bulunmaktadır. Bacalı cihazlarda bu sistem yoktur. • Bacalı kombilerde dışarı atılan hava kendi sıcaklığıyla yükselerek boru aracılığı ile atmosfere atılır. • Hermetik kombilerde ise kendi içerisinde mevcut egzozu sayesinde dışarı atılırken dıştaki boru aracılığı ile de yanma havası alınır. • Hermetik kombilerde ayrıyeten bacaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

Tarabya Vaillant Kombi Servisi: Hangi Güçte Kombi Almalı?

120 metrekare bir daireyi ısıtmak için kombi güç değeri yaklaşık olarak 17-20 bin kcal/h 'dir. Farklı güçlerde kombiler bulmak mümkündür. Tarabya Vaillant Kombiyi alacağınız firmaya danışarak yaşadığınız alana en uygun güç değerini seçmelisiniz. 160 ile 250 metrekare büyüklüğündeki bir evi 26 bin kcal’lik kombiler ısıtabilir.

Tarabya Vaillant Kombi Servisi Sürekli Çalıştırılmalı Mıdır?

Kullanıcılar bu konuda iki seçenek arasında tereddüt yaşamaktadır. Tarabya Vaillant Kombilerini sadece belirli zamanlarda kullanıp sonra kapatmalılar mı; yoksa sürekli olarak açık tutmalılar? Geceleri kombiyi kapattığımızda oda sıcaklığı düşmekte, sabah aynı sıcaklığı yakalamak için kombiyi daha yüksek derecelerde çalıştırmak gereklidir. Uzmanlar yatarken kombi sıcaklığının düşürülmesi fakat kapatılmamasını tavsiye etmektedirler.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.