Bakırköy ECA Kombi Servisi 7/24 Yetkili Bölge Servisi
 


En yakın Bakırköy ECA Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp Mesajı Gönder

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67
0(212) 609 30 02

Bakırköy ECA Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Bakırköy ECA Yetkili Servisi kombilerin bakım ve onarımlarını gerçekleştiren kombi servisidir. Kombiler ısınmak için kullanılan ve aynı anda sıcak su ihtiyacını da karşılayan cihazlardır. Bakırköy ECA Yetkili Servisi kombilerin bakımlarını gerçekleştirir.

Kombiler hem ısınma hem de sıcak su ihtiyaçlarını karşılarlar. Bu nedenle bakımları çok önemlidir. Bakımları düzenli yapılmayan kombiler kullanıcılara ciddi derecede arızalar yaşatabilir. Bu nedenle her yıl en az bir defa düzenli olarak bakımları yapılması gerekmektedir. Kullanıcılar kombilerle ilgili en çok nasıl tasarruf edileceğini merak etmektedirler. Doruk Kombi Servisi olarak bu yazıda kombilerden nasıl tasarruf edileceğini yazacağız.

Bakırköy ECA Yetkili Servisi: Kombi Nasıl Tasarruf Edilir?

Kombiler tasarruf yapmak için genellikle kullanıcılar tarafından ara ara kapatılarak kullanılır. Fakat bu yanlış bir davranıştır ve kombiye zarar verir ve kombilerin ömrünü kısaltır. Kombi her kapatılıp açıldığında daha fazla gaz tüketimi sağlanmaktadır. Bunun yerine kombilerin sürekli olarak düşük sıcaklıkta çalıştırılması daha doğru ve mantıklı bir çalışma biçimi olacaktır. Eğer kullanılan kombi dijital ve programlanabilir bir kombi ise gün içinde ve gece boyunca hangi derecede ne kadar çalıştırılacağı da ayarlanabilir. Bu sayede de kombi otomatik olarak tasarruf modunda çalıştırılmış olmaktadır. Kombi kullanırken tasarruf etmenin diğer yolu da oda termostatı kullanılmasıdır. Oda termostatı sayesinde kombilerde enerji tasarrufu sağlar ve ortamın sürekli olarak aynı sıcaklıkta sabit tutularak gereksiz enerji tüketiminin önüne geçer.

Uzun süre evden uzak kalınacak durumlarda kombi elektrik ve gaz beslemesi açık kalacak şekilde kapatılabilir. Bu şekilde soğuk günlerde Bakırköy ECA servisi kombinin emniyet sistemi devreye girerek kombinin ve tesisatın donmasını engeller. Ancak birkaç gün için evden uzaklaşıldığında kombinin kapatılması yerine minimum sıcaklıkta çalışır vaziyette bırakılması daha doğrudur. Bu şekilde kombi düşük miktarda enerji harcayarak evin belirli bir sıcaklığın altına düşmesini engeller ve eve dönüldüğünde evi ısıtmak hem daha kısa sürer hem de bunun için daha az gaz harcanır.

Kombiye bağlı tesisat borusunda bir filtre bulunur. Bu filtrede zamanla tesisat suyundaki tortular ve pislikler birikip suyun akışını engeller. Bu sebeple filtrenin belirli aralıklarla yerinden sökülüp suda yıkanarak temizlenmesi gerekir. İngiliz anahtarı ile rahatlıkla sökülen filtrenin temizliği oldukça kolaydır ancak gerekli bilgiye sahip olmayanların bu işi kombi servisine yaptırmaları gerekir. Bunun haricinde en az yılda bir defa kombilerin periyodik bakımlarının Bakırköy ECA Servisi görevlilerine yaptırılması gerekir. Periyodik bakımlarda kombinin tüm bölümleri kontrol edilip gerekli bölümlerin ve filtrelerin temizliği yapılarak kombinin en sağlıklı şekilde çalışmaya devam etmesi sağlanır.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.

Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN