Sarıyer ECA Kombi Servisi 7/24 Yetkili Bölge Servisi
 


En yakın Sarıyer ECA Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp Mesajı Gönder

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67
0(212) 609 30 02

Sarıyer ECA Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Sarıyer ECA Kombi Servisi tarafından bakımı yapılan ECA kombiler, üretim açısından en geniş ağa sahip kombi çeşitlerindendir. Kombi denince akla bir takım sorular gelmektedir. Hermetik kombi ya da yoğuşmalı kombi ayrımı kullanıcıların kafasını karıştıran ayrımlardır.

Hermetik kombiler yanma için havayı kullanırlarken yoğuşmalı kombiler kullanılan buharın yoğuşmasıyla çalışır. Çalışma mantıkları ayanı olsa da teknik olarak çok büyük farklılıkları vardır. Sarıyer ECA Kombi Servisi tarafından kombilerin bakımları ve onarımları yapılmaktadır.

Hermetik Kombi Nedir?

Atık gazın cihazdan ve ortamdan uzaklaştırılması bakımından iki farklı metod ile birbirinden ayrılırlar. Bu metotlardan ilki bacalı kombilerdeki tahliye şekli, diğeri ise bacalı kombilere göre daha yeni bir teknoloji olan hermetik kombilerdeki tahliye şeklidir. Genel olarak kombiler bu metotlardan hangisini kullanıyorsa onun adı ile Hermetik Kombi veya Bacalı Kombi olarak adlandırılırlar.

Hermetik kombilerde yanma için kullanılan hava bir fan yardımıyla dış ortamdan alınıp yanma sonrasında açığa çıkan atık gaz aynı sistemle dış ortama atılmaktadır. Ortam havası yanma prosesinde kullanılmadığından ve tamamen izole edildiğinden ortamın havalandırılmasına ihtiyaç duyulmaz. Hermetik Sarıyer ECA kombi bacalı kombilerin ihtiyaç duyduğu havadar çalışma ortamının sağlanamadığı konutlarda yaygın olarak kullanılırlar.

Sarıyer ECA Yoğuşmalı Kombi Nedir?

Yoğuşmalı Kombi, hermetik kombi ailesinin bir üyesidir. “Yoğuşma” terimi kombide buharın yoğuşmasını ifade eder. Kombiniz doğalgaz yaktığı zaman büyük miktarlarda su buharı ortaya çıkar. Yoğuşmalı kombiler çıkan su buharının enerjisini kendi enerjisine katar ve enerjisini aldığı yoğuşan buharı, su olarak dışarı atar. Normal kombilerin verimleri %80 ile %92 arasında değişirken yoğuşmalı kombiler, %105 ile %109 arasında değişen verimlerle çalışırlar. Yoğuşmalı Kombi ile ilgili en büyük yanlış anlaşılma yoğuşmalı kombinin gazı iki defa yaktığının sanılmasıdır. Sarıyer ECA kombilerde çıkan su buharının eşanjörün etrafında döndürülmesiyle içindeki enerji alınır ve su haline gelen buhar dışarı atılır.

Kısacası yoğuşmalı kombiler doğalgazı daha verimli kullanırlar. Hesabını bilen tüketicinin seçimi her zaman yoğuşmalı kombiden yanadır. Siz de yoğuşmalı kombi kullanarak hem cebinize hem de çevrenize katkıda bulunabilirsiniz.

Neden Sarıyer ECA Yoğuşmalı Kombi?

Yoğuşmalı Kombiler çalışma prensipleri açısından klasik kombiler ile benzer özellikler gösterirler. Yoğuşmalı Kombileri klasik kombiler ile ayrıştıran en büyük özellikleri, atmosfere atılan su buharının sıcaklığının da ısıtma için kullanılabilmesidir. Sarıyer ECA kombilerde yoğuşma veya yoğunlaşma teknolojisi ile atmosfere atılan gaz halindeki su buharı yoğuşturularak sıvı hale dönüşmesi sağlanır. Bu esnada su buharının gaz halden sıvı hale geçişi ile ortaya çıkan ısı, ısıtma için kullanılabilir hale gelir.

Sarıyer ECA Yoğuşmalı Kombi‘lerden elde edilen ısı verimliliği yaklaşık olarak %109 civarındadır. Bu oran klasik kombilere göre %17 civarında bir pozitif verime işaret eder. Yoğuşmalı kombiler bu pozitif verim nedeniyle aynı enerji ile daha fazla ısıtma gücüne sahiptirler ve enerji israfını büyük oranda azaltırlar.

Küresel ısınmanın da doğal hayata ve insanın dünya üzerindeki varlığına oluşturduğu tehdit göz önüne alınırsa bireylerin de, kurumların da bu konuda üzerine pek çok görev düşüyor. Bu nedenle ısınmak için, daha az yakıt harcayan, tasarruflu, çevreye daha az ısı kaçışına neden olan, daha düşük atık gaz değerleri bulunan yoğuşmalı kombilerin tercih edilmesi bu görevi yerine getirmek için yeterli.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.

Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN