Beşiktaş ECA Kombi Servisi 7/24 Yetkili Bölge Servisi
 


En yakın Beşiktaş ECA Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp Mesajı Gönder

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67

Beşiktaş ECA Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Beşiktaş ECA Kombi Servisi günümüzde ısınma ihtiyacımızı karşılayan kombilerin bakım ve onarımını sağlayan kombi servisleridir. Eski zamanlar evlerde ya da iş yerlerinde ısınmak için soba kullanılırdı. Sıcak su ihtiyacı ise, şofben ya da termosifon ile karşılanırdı. Teknolojinin gelişmesi ile kombi de ısınma ihtiyacını ve sıcak su ihtiyacını tek bir cihazla karşılamak amacıyla icat edildi.

Kombiler hem kullanışlı hem de dekoratif cihazlardır. Duvara monte edilebilme özellikleri ile tercih edilme sebepleri daha fazla artmıştır. Şekil olarak duvara benzerler fakat işlev olarak daha farklıdırlar. Her cihazın olduğu gibi kombilerin de birçok avantajı ve dezavantajı vardır. Hem avantajlarına hem de dezavantajlarına bakarak kombi seçerken bilgi sahibi olabilirsiniz.

Beşiktaş ECA Kombi Servisi: Kombilerin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir? Beşiktaş ECA Kombi Servisi: Kombilerin Avantajları

a- Merkezi sistemlerin aksine her dairenin kendi kontrolünü kendisinin yapmasına olanak verirler. Her daire istediği kadar ısınıp, istediği kadar sıcak su kullanırken, tam olarak yaktığı kadar yakıt faturası öder. Apartmanda yakıt faturasını dairelere dağıtmak ve parayı toplama derdi ortadan kalkar.

b- Hem ısıtma, hem de kullanma sıcak suyu temini aynı zamanda mümkündür.

c- Duvara monte edildiği için az yer kaplar.

d- Sirkülasyon pompası ve kapalı genleşme tankı üzerindedir. Paket ve kompakt yapısıyla daire içinde rahatlıkla kullanılabilir.

Beşiktaş ECA Kombi Servisi: Kombilerin Dezavantajları:

a- Bir çok kalitede üretilirler. Standard kombilerin ömürleri 5-7 yıl gibi kısadır. Kaliteli ve son teknoloji ürünleri yeni cihazların ise ömrü 20 yılı bulmaktadır.

b- İşletme maliyetleri merkezi sistemlere göre daha yüksektir. Türkiye’de apartman dairelerinin ortalama 100m² olduğu düşünülürse ve konforlu bir şekilde sıcak su kullanılması için en azından 20.000kcal/h kapasite gerektiği düşünülürse her daire için her zaman ısıtma ihtiyacından büyük bir cihaz seçilmek zorundadır. Bu durumda artan dur-kalk sayısına bağlı olarak yakıt tüketimi ve servis giderleri artacaktır. Bu sorunun aşılması için oda sıcaklığına göre de modülasyon yapabilen 3 tam modülasyonlu kombiler tercih edilmelidir. Kombi kesinlikle oda kumanda cihazı ile kullanılmalıdır.

c-Kapasitelerinin sınırlı olması (Genellikle 20.000 – 25.000 kcal/h) villarda kullanımı kısıtlamaktadır. Ama zaten 300m² alanın üzerindeki bir villada yada dubleks dairede sıcak su ihtiyacı da fazla olacağı göz önüne alınarak sıcak su deposu olan (boylerli) cihazlar tercih edilmelidir. Bu tür daireler veya villalar için uygun çözüm Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanların kullanılmasıdır.

d- Standart kombilerin verimleri daha düşüktür. Ama gelişen teknoloji ile yeni model ECA Kombilerde verim %90′a kadar çıkarılmıştır. Bir çok düşük kalite yer tipi kazanda bile bu değer elde edilememektedir. Ama günümüzde baca gazındaki su buharını yoğuşturarak %107-109 verimlere ulaşan yoğuşmalı kazanlar tercih edilmektedir. Buna alternatif olarak ECA Yoğuşmalı Kombi de kullanılabilir.

e- Çok katlı apartmanlarda ilk yatırım maliyeti yüksek olmaktadır. Her daireye tek tek kombi alınmasıyla, merkezi bir sistem karşılaştırıldığında 3-4 daireli küçük apartmanlar haricinde her zaman kombi sisteminin daha pahalıya çıktığı görülmektedir.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.

Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN