En yakın Mecidiyeköy ECA Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp Mesajı Gönder

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67

Mecidiyeköy ECA Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Mecidiyeköy ECA Yetkili Servisi kombilerin bakımlarını gerçekleştirir. Kombiler Düzenli kullanımda bakım gerektiren cihazlardır. Bu nedenle yılda en az 1 defa Mecidiyeköy ECA Yetkili Servisi tarafından bakımlarının yapılması gerekmektedir. Mecidiyeköy ECA Yetkili Servisi kombilerin arıza durumunda onarımlarını da gerçekleştirir.

Mecidiyeköy ECA Yetkili Servisi: Kombi Ekonomik Nasıl Kullanılır?

Kombi kullanımının ekonomik olması için petek kapatılmalı mıdır sorusunu servis yetkilileri sık sık duyuyor. Bu soruya Mecidiyeköy ECA Servisi tarafından verilecek cevap kesinlikle hayır olacaktır. Evinizi komple ısıtmak en doğrusudur. Kombi montajı öncesi yapılan tetkikler, tüm evin konfor ısısı olan 21 derece olması esasına dayanır. Siz odaların peteklerini kapattığınızda, sistem tüm evi 21 derece standardına getirmeye uğraşır ve gereğinden fazla enerji harcanır. Bu da faturaya yansır elbette.

Mecidiyeköy ECA Servisi olarak önerimiz ekonomik kullanım için mutlaka ve mutlaka dedektör kullanın. Fakat kullanılan dedektörü de ısısı çok değişken ortama asmayın. Örneğin mutfak ısısı çok değişken bir mekandır, yanlış seçimdir. Aynı şekilde perde arkaları, abajura yakın köşeler vb ayrıntılara dikkat edin. Genellikle en uygun yer yatak odanızdır. Mesela 110m2 bir evde, normal şartlarda faturanın 120-150 TL civarı gelmesi normaldir. Ayarın 60’ta durması yetiyor olmalıdır.

Binanın ısınmasına etki eden faktörler arasında binanın yapısı, izolasyonu, kullanılan malzemenin kalitesi, binanın konumu vb. tüm değerler sanılandan daha çok oynar. Ayrıca önemli bir diğer faktör de termostatik vana kullanmaktır. Termostaik vana kullanmak şarttır. Kumandalı bir termostaik vana ile kombinin yerini bile unutabilirsiniz.

Mecidiyeköy ECA Yetkili Servisi: Petek Bakımı Önemli Midir?

Kombilerin uzun sürekli kullanımı için en uygun yollardan birisi de petek bakımıdır. Peki petekler yıkanmalı mıdır? Yıkanma ihtiyacı varsa bunun arkasında az önce bahsettiğimiz ‘binanın yapımında kullanılan malzemelerin’ etkisi vardır. Kalitesiz plastik borular, radyatörlerin malzemesi vb bir çok sebep buna sebep olabilir. Sistem, şebeke suyu kullanır. ECA Servisi hizmeti veren Doruk Kombi Servisi olarak özellikle belirtmeliyiz ki, İstanbul’da kullanılan su ile ilgili petek temizliğinde sorun yaşanmamakta, ama Bursa gibi suyu çok kireçli olan illerde sorun yaşanabilmektedir.

Doruk Kombi Servisi olarak Mecidiyeköy ECA Servisi vermekteyiz. Kombilerinizin ihtiyacı olan bakımı ve onarımı alanında uzman personellerimiz tarafından gerçekleştirmekteyiz.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.