Gaziosmanpaşa ECA Kombi Servisi 7/24 Yetkili Bölge Servisi
 


En yakın Gaziosmanpaşa ECA Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp Mesajı Gönder

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67

Gaziosmanpaşa ECA Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Gaziosmanpaşa ECA Kombi Servisi kombilerin bakım ve onarımlarını yapar. Gaziosmanpaşa ECA Kombi Servisi ile kombiler güvenle çalışır.

Kombi seçerken dikkat edilmesi gereken konular, evin büyüklüğü, yalıtımı ve evin sahip olduğu cephe profilidir. Kombiler özellikle evin büyüklüğüne göre farklı özelliklerde kullanılması gereken cihazlardır. Evin metrekaresi büyüdükçe kombilerin özellikleri de değişmektedir. Küçük evlere hermetik kombiler önerilirken, büyük evlere yoğuşmalı kombiler önerilmektedir.

Evin cephesi ve yalıtımı göz önüne alındığında ise evin soğuk olma durumuna bakılmalıdır. Eğer eviniz sürekli soğuk oluyorsa, Gaziosmanpaşa ECA Kombi Servisi ile görüşerek evinize uygun kombi modelini belirlemenizi öneririz. Ayrıca Gaziosmanpaşa ECA Kombi Servisi, kombi çeşitlerini özelliklerine göre bacalı, hermetik ve yoğuşmalı olmak üzere üçe ayırmaktadır.

Kombi çeşitlerinin çalışma prensipleri de çeşitlerine göre değişmektedir. Üç kombi çeşidini de tek tek inceleyelim.

Bacalı kombiler; yanma sırasında bulundukları ortamın havasını kullanırlar. Bu sebeple bulunduğu ortam sık sık havalandırılmalıdır. Özellikle zehirlenme olmaması için bacaları sızdırmaz ve standartlara uygun olarak yapılmalıdır.

Gaziosmanpaşa ECA Kombi Yetkili Servisi’ne göre Hermetik kombiler; açık yanma odası bulunmayan kombilerdir. Yanma için gerekli oksijeni dış ortamdan alırlar. Bulundukları ortamdan tamamen bağımsızdırlar ve bacaya ihtiyaçları yoktur. Eğer eviniz baca kullanımına uygun değilse hermetik kombilerin kullanımı sizler için uygun olabilir.

Yoğuşmalı kombiler ise; ısıttığı gaz ile oluşan su buharının enerjisinin kullanılmasıyla çalışır. Bu kombi çeşidinde önemli olan az enerji çok ısı prensibidir. Bu kombilerde ısı verimliliği oldukça yüksektir. Tabi buna göre maliyeti de daha yüksektir.

Isınma ve maliyetinin oldukça önemli olduğu ülkemizde kombi çeşidi hem cebiniz açısından hem de doğalgaz yüksek geldiği halde hala evinizin ısınmaması sorunu bakımından çok önemlidir. Gerek evinizin büyüklüğü, gerekse evinizin cephesi kombi seçerken önem taşır. Bu sebeple evinizde kullanacağınız kombiyi özenle seçmelisiniz. Ayrıca Gaziosmanpaşa ECA Kombi Servisi’ne bakımlarını da düzenli olarak yaptırırsanız ısınma masraflarınızı olabildiğince düşürmüş olursunuz.

Gaziosmanpaşa ECA Kombi Yetkili Servisi: Yoğuşmalı ve Hermetik Kombi Arasındaki Fark

İki farklı çeşit kombi türü vardır. Hermetik kombi ve yoğuşmalı kombi bu iki kombi çeşididir. Bu iki kombi arasında bazı farklar vardır. Gaziosmanpaşa ECA Kombi Servisi modellerinden olan Hermetik kombi ile yoğuşmalı kombi arasındaki farklardan biri kombide yanma işlemi gerçekleştikten sonra gazın içerisinde bulunan nem yoğunlaşarak çıkan buharlaşma ısısının kullanılabilmesi için içerisinde özel bir sistem bulunmasıdır. Bu sayede işlem sırasında kaybolan ısının bir kısmı tekrar yoğuşmalı kombiye aktarılmakta ve tekrar kullanılmaktadır.

Gaziosmanpaşa ECA Kombi Servisi: Yoğuşmalı ve Hermetik Kombi Çalışma Şekilleri

1 metreküp doğalgaz başına yaklaşık olarak 1.4 ile 1.8 arasındaki su kütlesi oluşmaktadır. Gaziosmanpaşa ECA Kombi Servisi, yoğuşmalı modellerde 1 kg su başına işlem sırasında açığa çıkan buharlaşma ısısı 541 kcal olduğunu belirtmektedir. Bu enerji uzmanlar tarafından gizli ısı olarak anılmaktadır. Hermetik kombilerde bu gizli ısı baca vasıtası ile dışarıya verilmekte ve bu ısıdan faydalanamamaktadır. Ancak yoğuşmalı kombiler baca sistemi ile dışarıya atılan gazların içerisindeki su buharında bulunan enerjiyi tekrar yanma bölmesine ulaştırarak daha güçlü bir ısı oluşumuna sebep olmaktadır. Bu ısı oluşumu özel olarak dizayn edilen kanatçık sistemlerine çarptırılarak tekrar tesisat sisteminde bulunan suya aktarılmaktadır. Bu şekilde dışarıya atılan gazların ısısından en iyi şekilde yararlanılarak iyi bir verim alınmaktadır.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.
Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN