En yakın Etiler ECA Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp Mesajı Gönder

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67

Etiler ECA Kombi Servisi – Kombi Bakımı ve Tamiri

Etiler ECA Yetkili Servisi kombilerin bakımlarını yapan servistir. Kombiler bakım gerektiren cihazlardır ve Etiler ECA Yetkili Servisi bu bakım işlemini gerçekleştirmektedir.

Kombi cihazları hem bakım hem de temizlik isteyen elektronik cihazlardır bu nedenle de düzenli olarak bakım ve temizlik yapılması gerekmektedir. Özellikle kış aylarında kullanılan ve en çok ihtiyacımız olan ısınma ihtiyacımızı karşılayan bu cihazların bakımları, temizlikleri ve kontrollerinin mutlaka yapılması gerekmektedir. Temizlikleri, bakımları ve kontrollerinin yapılmadığı cihazlar kullanıcılara bazı arızalar çıkarabilirler ve bu arızala sonucunda kullanıcılara yüklü servis ücretleri çıkabilir. Bu nedenle düzenli olarak bakımları yapılmalıdır ve büyük arızaların çıkmasının önüne geçilmesidir.

Doruk Kombi Servisi olarak bu güne kadar kullanıcılar tarafından karşılaştığımız ve size bilgi verebileceğimiz en sık meydana gelen kombi basınç arızaları şöyledir;

Etiler ECA Yetkili Servisi: Düşük Basınç Arızası

Kombi basıncı düşük olduğunda Yapmanız gereken işlem su basma işlemidir. Kombilerin sağ alt kısmında siyah renkte doldurma musluğu vardır. Doldurma musluğunu sola doğru çevirin. Çevirdiğiniz an su sesi duyacaksınız. Su sesi ile birlikte basınçta yükselme olacaktır. Yani ekranı takip edin artış olduğunu göreceksiniz. 1,5 bara geldiğinde siyah doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Su basma işlemi tamamlanır ve ekranda derece belirir, cihaz çalışmaya kaldığı yerden devam eder.

Etiler ECA Yetkili Servisi: Yüksek Basınç Arızası

Kombi basıncı yüksek olduğunda Yapmanız gereken işlem yüksek basıncı düşürmektir. Yüksek basıncı düşürmek için uygulanması önerilen en önemli işlem kalorifer havasını almaktır. Unutulmamalıdır ki kombi içerisindeki suyu tesisat içerisinde de dolaştırmaktadır. Bu sebeple tesisat basıncını düşürmek amacı ile kalorifer havası alınabilir. Kaloriferin üst yan kısmı açılır, su alınır ve basınç bu şekilde düşürülebilir. Ekranda aynı zamanda basıncın ne kadar azaldığını görüntüleyebilirsiniz.

Bakımları düzenli yapılamayan ve arıza veren kombilerin kullanıcılar tarafından bazı durumlarda onarılması mümkün. Fakat daha büyük problemlere yol açmamak için mutlaka uzman yetkililerle iletişime geçmenizi önermekteyiz. Bilinçsizce yapılan onarımlar kombilerin mevcut arızalarının çok daha büyük olmasına ve daha büyük masraflara yol açabilmektedir. Doruk Kombi Hizmeti olarak Etiler ECA Servisi hizmeti verdiğimizin ve her durumda bizimle iletişime geçebileceğinizin altını çizmek isteriz.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.