Esenler ECA Kombi Servisi 7/24 Yetkili Bölge Servisi
 


En yakın Esenler ECA Kombi Servis noktasındasınız! Saf güzellik ve üst düzeyde yaşam tarzı dünyasından size hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyuyoruz.

WHATSAPP DESTEK
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp Mesajı Gönder

HEMEN ARA
0(530) 928 61 67

Esenler ECA Kombi Servisi

Kombi, hem ev ısınmasını hem de sıcak su ısınmasını sağlayan bir sitemdir. Kombi olarak adlandırılan cihazdan çıkan borular, petek denilen ve odaları ısıtmaya yarayan cihazlara geçerek ısınma işlemi gerçekleşir. Isıtma işlemi borulardan geçen sıcak su ile gerçekleşir. Hermetik, bacalı ve yoğuşmalı olarak çeşitlendirilen kombilerin kendi içlerinde avantajları vardır. Esenler ECA Kombi Servisi olarak bu yazıda yoğuşmalı kombi nedir? Neden daha avantajlıdır? gibi sık sorulan soruların cevaplarını vereceğiz.

Yeni bir eve taşınırken, yeni satın aldığınız evde veya yapı projelerinde mutlaka göz önünde bulundurulması gereken konulardan biri de iklimlendirmedir. Bu amaçla hem ısıtma sağlaması hem de sıcak kullanım suyu sunmasıyla kombi modelleri oldukça sık tercih edilen bir ısıtma teknolojisidir.

Tabii kombi modelleri de kendi içinde birkaç kategoriye ayrılıyor. Hermetik, bacalı ve yoğuşmalı kombi çeşitleri arasında en güncel teknolojiyi kullanan modeller yoğuşmalı cihazlardır.

Esenler ECA Kombi Yetkili Servisi: Kombilerin Avantajları Nelerdir?

Esenler ECA Kombi Servisi: Yoğuşmalı kombiler sayesinde %30’a varan enerji tasarrufu elde edersiniz.

İstanbul şartları ve izolasyonu kötü olmayan normal daireler için pratik olarak hesaplanmış ısıtılabilecek alanlar şu şekildedir.

140 m²’ ye kadar 20.000 kcal/h

200 m²’ ye kadar 26.000 kcal/h

50 derecenin altında çalışması durumunda; normal kombilerde verim %79’a kadar düşmekte, yoğuşmalı kombilerde ise %109’a kadar çıkmaktadır, bu nedenle %30 tasarruf oluşmaktadır. Yoğuşmalı kombinizin montajını ilgili firmasından bu konuda eğitim almış teknik personeline, gaz dağıtım şirketinin teknik şartnamesine uygun olarak yaptırtınız.

Esenler ECA Kombi Yetkili Servisi: Yoğuşmalı kombiler uzun vadede fiyat avantajlıdır.

Kurulum aşamasında daireye uygun petek çeşidi ve uzunluğu gibi özel gereksinimleri olduğu için yoğuşmalı kombi fiyatları çoğu kullanıcıya daha maliyetli gibi görünebiliyor. Ancak yoğuşmalı kombiye ilk aşamada yapılan bu yatırım 1-3 yıl gibi kısa sürede kendini amorti ediyor. Bu süre bittikten sonra ise gaz tüketimi açısından daha avantajlı olduğunuz için otomatik olarak daha uygun fiyatlara daha verimli bir ısınma + sıcak kullanım suyu elde ediyorsunuz.

Esenler ECA Kombi Servisi: Yoğuşmalı kombiler sadece büyük daireler için değil, küçük daireler için de kullanıma uygundur.

Halk arasında yoğuşmalı kombi modellerinin sadece büyük dairelerde kullanılabileceğine dair bir inanış var. Ancak bu tamamen yanlış bir bilgidir; uygun hazırlıklar yapıldığı takdirde yoğuşmalı kombi teknolojisini küçük evlerde de güvenle ve yüksek verimle kullanabilirsiniz.

Esenler ECA Kombi Servisi: Yoğuşmalı kombiler zorunlu hale getiriliyor.

Avrupa Birliği ülkelerinde yürürlüğe giren ve Türkiye’de de uygulanacak olan Enerji Verimliliği Direktifi diyor ki; daha çevreci bir iklimlendirme için yoğuşmalı kombiyi tercih edin! Burada alınan karara göre Nisan 2018’den itibaren sadece yoğuşmalı kombiler üretilecek ve satışa sunulacak. Bu sayede hem kullanıcıların hem de devletin ekonomisine katkı sağlanacak hem de çevreye salınan zararlı gazlar azaltılmış olacak.

Siz de dairenizdeki kombiyi yenilemek veya yapı projelerinizde ısıtma çözümleri kullanmak istiyorsanız dairenizin özelliklerine uygun bir yoğuşmalı kombiyi modelini tercih edebilirsiniz. Uzun vadede her açıdan daha avantajlı olan bu çözüm ile rahat ve konforlu bir iklimlendirme elde edebilirsiniz.

Yaptığımız bütün parça değişimi ve parça tamiri işlemlerine 1 yıl garanti ve bakım hizmeti veriyoruz.

Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN